Miro Žbirka během léta sbírá jednu poctu za druhounovinka

Miro Žbirka aktuálně získal cenu v anketě Slovenka roku a Ruka Hore Awards. Na slovenském festivalu Pohoda 2022 se jeho Tribute týkající se kultovních alb Nemoderný chalan, Chlapec z ulice a Zlomky poznania stal otevíracím koncertem festivalu na hlavním pódiu. Zde vystoupila kapela Midi Lidi s hostujícím Laco Lučeničem a skladbu To sa dá si s nimi zazpíval i David Žbirka. Následoval pak křest nového alba Posledné veci. Život mu na Slovensku vdechl Michal Kaščák, který si i zazpíval společně s Davidem Žbirkou.

Další Pocta Mekymu se uskuteční 29. července na festivalu Žákovic Open, kde zahraje All Stars Band s mnohými hosty. Na tento festival dorazí i Katka Žbirková, která o neutuchajícím zájmu o tvorbu jejího manžela řekla: „Meky by měl určitě radost. Pořád chtěl lidi těšit hudbou a teď mu to všichni mnohonásobně vracejí. Když už nemůžou tleskat jemu, tleskají jeho hudbě v různých podobách. Jsem ráda, že mimo koncertů můžeme fanoušky pozvat i na výstavu v Národním muzeu v Praze". Odhalila tím i informaci o speciální výstavě fotografií a memorabilií, která bude od října 2022 v Národním muzeu v Praze. Vrcholem oslav nedožitých sedmdesátin pak bude série koncertů Tribute to Miro Žbirka 70.

V Londýně (24.9.2022 - 229 Venue) se představí Peter Bič Project, Dan Bárta, Rob Cass, David Žbirka, Lenny a další. Nezištnou účast v Bratislavě (17.10.2022 - NTC Aréna) a v Praze (21.10.2022 - O2 Universum) už potvrdili: David Koller, Peter Nagy, Katarína Knechtová, Michal Hrůza, Jana Kirschner, Adam Ďurica, Slza, Jiří Macháček, Lukáš Adamec, Martha, Lenny, Peter Bič Project a další.

Album Posledné veci získalo spoustu pozitivních recenzí od renomovaných českých a slovenských médií a především od fanoušků. Po CD verzi přijde na řadu i LP verze, kde především vynikne obal alba s fotografií Petra Župníka a grafickým zpracováním Jiřího Troskova.


Added: 13.07.2022, martin

Related photos