Vojta Drahokoupil upozorňuje singlem Hlavou proti zdi na svou debutovou deskunovinka

Jde už o druhý singl, který zpěvák a herec z připravované desky představuje. Samotné album ponese název 27. „Miluju stát na pódiu, kdy lidi zpívají vaše texty a cítí díky vám ty samé emoce jako vy. Je to ta největší odměna ze všech," popisuje Vojta svoji velkou motivaci k hudbě.

Na songu Hlavou proti zdi se kromě Vojty podíleli i další umělci: „Námět, který jsem napsal asi před půl rokem, jsme rozpracovali ve studiu společně s Jirkou Vidasovem. Ten umí dokonale okořenit moje nápady. Myslím, že je v hudbě těžké najít takové propojení, jaké máme my dva," dodává ke spolupráci Vojta. Píseň otextoval Petr Harazín z kapely Nebe, který v minulosti psal texty například pro Karla Gotta, Lucii Bílou nebo Katarínu Knechtovou.Od počátku hudební kariéry Vojty Drahokoupila se jeho přístup k tvorbě muziky změnil. „Byly roky, kdy jsem měl pocit, že se hudba jako taková vytrácí. Dneska už chápu, že je jen modernější doba. Každý bude vždycky říkat, že jeho generace dělala hudbu o něco poctivěji a lépe. Hudbu ale děláme každý podle vlastního přesvědčení a je super, že má tolik podob."

Album 27 vyjde na podzim a bude obsahovat 9-10 songů. Základ písní tvoří Vojta sám, na hudbě pak spolupracuje s Jiřím Vidasovem a na textech s Petrem Harazínem a Petrem Soukupem. „Kouzlo desky je v tom, že na ní není nic umělého, vše jsme nahrávali naživo vlastníma rukama." Popisuje Vojta.

Kromě vlastní tvorby se Vojta věnuje taky produkci pro další umělce. Společně s Tomim Popovičem pracuje na desce Moniky Bagárové, s jiným týmem tvoří zase songy pro Lucii Vondráčkovou.

V listopadu bude mít premiéru muzikál Okno mé lásky ve Vojtově domovském divadle Broadway. „Je to novodobá záležitost. Marcus Tran se postaral o nejlepší aranže Olympicu, které si lidi dokážou představit. Anet Antošová zase o dech beroucí choreografii. Základem je skvělý člověk a výborný režisér Radek Baláž. Rozhodně se máte na co těšit!" Láká na svoje budoucí angažmá Vojta.


Added: 29.07.2022, martin

Related photos