Skywalker vyrážejí do klubů, v prosinci vystoupí v pěti městech včetně Prahynovinka

Letošní rok se Skywalker rozhodli zakončit sérií klubových koncertů. Čeká je celkem pět zastávek, mezi nimi i pražské Rock Cafe 3. prosince.

Po složitějším roku 2021 se vrátila hudební scéna téměř do zajetých kolejí. Festivalové léto bylo opět plné: „Koncerty na festivalech nás dostaly zpět do pohody. Na východě byl přeci jen ten rozjezd pomalejší, bylo to znát. Ale lidi se na živou muziku hrozně těšili a my jsme nadšený z toho, jak se tohle léto povedlo." Nejvíc Skywalker vzpomínají na letošní ročník festivalu Rock For People: „Hráli jsme v obřím stanu, kterej byl podle našeho odhadu a informací plnej, což znamenalo fakt hromadu lidí uvnitř. Atmosféra byla zároveň přátelská a hrozně uvolněná, a to je úžasný kombo", vzpomíná za kapelu zpěvák, basák a kytarista Tom Rothschild.

Na prosinec kapela naplánovala celkem pět klubových zastávek. Vyrazí na ně spolu s hosty v podobě kapel Glad For Today a Marked As An Enemy. „Jde o kombinaci nasazení kapel, který si věří, mají správný nastavení. Navíc dělají skvělou muziku a jsou to naši blízcí kamarádi. Výběr byl proto hrozně rychlej a jednoduchej," vysvětluje Tom.

Skywalker se vždy soustředí na tvořivost a autenticitu, jdou s kůží na trh a baví mezinárodní publikum. Zvukově se kapela vymyká snadnému škatulkování, kombinuje v sobě tvrdost metalu a punku s příchutí moderního popu. Jako jedna z prvních rockových/metalových kapel (nejen) u nás otevřeně zpracová témata duševního zdraví a rovných práv. Na konci loňského roku 2021 se kapela zúčastnila lokálního kola Eurovize, a to se skladbou Penitent. Tuhle záležitost zpětně hodnotí jako zvláštní dobrodružství, kterého si, co se týče zkušenosti, maximálně cení.


Added: 14.10.2022, martin

Related photos