Kapela IMT Smile vydává album Život človeka v roku 2022. Najdeme na něm dvě novinky, live verze a nanovo nahrané hitynovinka

Skupina IMT Smile vydává nové album. Kromě dvou novinek Život človeka a Bolo to tak dávno přidává kapela i tři hity nanovo nahrané v roce 2022 a také šest live nahrávek z koncertů téhož roku.

Album je pro kapelu mimořádně důležité, protože v roce 2022 oslavila 30 let od založení, převzala platinovou desku za album Srdce Rozum Boulevard a odehrála IMT SMILE SUMMER TOUR 2022 pro víc než 40 tisíc lidí. Kapelu ale také zasáhlo onkologické onemocnění baskytaristy Peťa Bartoníka, který byl hospitalizovaný jen tři dny před koncertem v obci Východná.Novinky, záznamy z live vystoupení a znovu nahrané skladby Kapela, Exotika, Vyvedený z miery jen doplňují fakt, že skupina IMT Smile pokračuje ve stejném tempu, jak jsme u nich zvyklí a neustále hledá nové cesty a další výzvy. To potvrzuje i úvodní skladba Život človeka, jejíž finální mix svěřila kapela do rukou amerického zvukového inženýra a držitele pěti cen Grammy. Chris Lord-Alge se tak podepsal pod finální podobu nového singlu Život človeka, text napsal Vlado Krausz a hudbu Ivan Tásler.

„Piesne sme nahrávali v apríli, ešte pred našou Summer Tour. Nahrávali sme v štúdiu Birdland v Považskej Teplej a v našom štúdiu na Kolibe v Bratislave spolu s našim dlhoročným koncertným zvukárom Janom Došekom. Pôvodne s k nám mal v Birdlande pridať aj Chris, to sa nakoniec nepodarilo, no som veľmi rád, že Život človeka zmixoval Chris vo svojom štúdiu v Los Angeles," říká o albu Ivan Tásler.

Album vychází jako vinyl, CD i digitálně. CD a eAlbum však obsahují o dvě skladby více, a to konkrétně live verzi Poď so mnou společně s Kalim a Hej Sokoly! se skupinou Čendeš. O grafický design alba se postaral Peter Ivan.

Robo Bošeľa s kapelou IMT Smile připravil i elektrizující videoklip plný fantastických momentů z koncertů.


Added: 07.11.2022, martin30.06.2023 - Bratislava, Bratislavský hrad - Západná terasa

01.07.2023 - Bratislava, Bratislavský hrad - Západná terasa

07.07.2023 - Východná, Amfiteáter

20.07.2023 - Praha, Ledárny Braník

Related photos