K VÁNOCŮM CHCI JEN TEBE zpívá SLZA ve Vánoční novince, ke které natočila videoklip se Zlatou Adamovskou, Petrem Štěpánkem, Janem Komínkem a Annou Dvořákovounovinka

Kapela SLZA tematicky uzavírá svůj hudebně velmi plodný rok a přichází s vánoční písní K VÁNOCŮM CHCI JEN TEBE. Ve svátečním videoklipu se hlavních rolí ujali životní partneři Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem, kteří si poprvé za svou hereckou kariéru zahráli v hudebním klipu. Role sourozenců se zhostili herec Jan Komínek a herečka i influencerka Anna Dvořáková, kteří v natáčecím dnu zažili tragikomediální příběh rodinného Štědrého večera. K VÁNOCŮM CHCI JEN TEBE je právě teď ke zhlédnutí na YouTube.Po letech úspěšného fungování popové formace SLZA se fanoušci letos dočkávají vánoční písně. K VÁNOCŮM CHCI JEN TEBE dostalo sváteční komediální vizuál se silným hereckým obsazením. O režii videoklipu se postaral frontman Petr Lexa, jehož záměrem bylo od samého začátku udělat klip „bez rolniček." „Chtěli jsme to pojmout trochu netradičně oproti klasickým vánočním slaďákům, a tak jsme šli cestou energičtějšího, funkovějšího stylu. Song vznikl letos v září na chalupě v Orlických horách. Napsali jsme ho spolu s naším anglickým producentem Oliverem Somem a kupodivu jsme se na to dokázali naladit i bez sněhu, vánoční výzdoby a cukroví," říká s úsměvem Petr Lexa a dodává, že myšlenka napsat vánoční píseň se jim v hlavách rodila už delší dobu.

Sváteční videoklip se odehrává u zprvu idylické a klidné štědrovečerní večeře, na kterou si Zlata Adamovská a Petr Štěpánek v roli rodičů pozvou své dvě děti – herce Jana Komínka a influencerku Annu Dvořákovou. Prvotní nápad vznikl už při zmíněném pobytu na chatě. „Večer, když jsem se šli projít ven, Oliver cestou říká: ‚Ten refrén je tak nečekanej a našlapanej, že se i v klipu musí přesně v tom místě stát něco šílenýho'. Ta myšlenka mě natolik bavila, že jsem si v podstatě už tam vizualizoval v hlavě celý scénář," vypráví Lexa. „Všechno působí idylicky, ale jen do chvíle, než přijde refrén, kde se všechno zvrtne a obrátí vzhůru nohama. Už vám někdy na Vánoce hořel stromeček?" dodává Lexa.

O klipové premiéře oblíbeného hereckého dua Adamovská Štěpánek a profesionálních výkonech Komínka s Dvořákovou, kteří na place působili jako skuteční sourozenci, se rozpovídal režisér a zpěvák v jedné osobě Lexa. „Všichni to zahráli tak vtipně a přesvědčivě, že mi jich bylo u střihu až líto. Spolupráce s nimi byla úžasná a pro mě navíc další skvělá režisérská zkušenost. Mám pocit, že i oni se během natáčení dost vyřádili a celkově si to užili. A to i přes ten časový pres, kdy jsme na všechno měli jen šest hodin, jinak se nám všem bohužel nepotkávaly kalendáře," pochvaluje si Lexa a na závěr s úsměvem dodává: „Tak doufám, že klip pobaví a třeba se v tom někdo i najde. Nebo bych měl vlastně spíš doufat, že ne?"


Added: 21.11.2022, martin

Related photos