SUPPORT LESBIENS volají K.I.D. (King Is Dead). Ať žije nové (dvoj)album!novinka 20.10.2015, Marek

Nové studiové album formace Support Lesbiens se jmenuje K.I.D. a do světa se vydá tento pátek.

„Název ‚král je mrtev‘ značí novou desku, nové pojetí skladeb, nový zvuk,“ vysvětluje titul alba bubeník Radek Tomášek. Autorsky se novinka opírá o všechny členy skupiny a přináší celkem šestnáct skladeb na dvou nosičích. Na prvním nosiči je deset nových nahrávek výhradně v angličtině. Čtyři z nich byly přetextovány do češtiny a tvoří základ bonusového nosiče. Doplňuje je remix Chrise Sadlera a skladba Skořicová. Tato píseň vznikla ve spolupráci s Ivou Pazderkovou na začátku letošního léta na podporu Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM a byly to právě pozitivní ohlasy na tuto píseň, které skupinu inspirovaly k realizaci českých verzí nových skladeb.
„Podařilo se nám posunout o podstatný kus dál, jak co se týká písniček, tak zvukově. Za to vděčíme producentovi alba Arminovi Effenbergerovi. Z každého z nás se mu podařilo vysát to nejlepší,“ doplňuje zpěvák, skladatel a textař Czenda Urbánek.

Support Lesbiens natočili od svého založení v roce 1992 řadu hitů, mezi nejznámější patří např. skladby Sweet Little Something, Cliche a In Da Yard. Získali Zlaté a Platinové desky a jsou několikanásobnými držiteli ocenění České hudební akademie. V roce 2013 vydali zatím poslední studiové album Leave a Message, ke kterému odjeli úspěšné turné s finskými Waltari. Mezičas do zahájení práce na nové tvorbě si zpestřili akustickým vystoupením z cyklu hudební televize Óčko, ze kterého vzešlo CD + DVD G2 Acoustic Stage.

Křest alba proběhne na koncertu Support Lesbiens v pražském Paláci Akropolis 31. 10. 2015.

Podívejte se na Support Lesbiens v rozhovoru k albu:Related photos

foto

Fotografie: Petr Kurečka