Kapela Jelen slaví 10 let! Velká narozeninová show. O2 arena 2. prosince 2023novinka

17. ledna 2023 to bude přesně deset let, kdy se v pražském klubu u Staré paní uskutečnilo první veřejné vystoupení skupiny Jelen. Písničkář Jindra Polák, Martin Kasal a Ondřej Málek představili živě nepočetnému publiku pár svých písní a hudebních nápadů. Muzikantská chemie zafungovala. Energie, která přeskočila na pár přítomných posluchačů, byla mimořádná. Kapela přibrala do „jelení stáje" další spřátelené muzikanty a během let nečekaně vstoupila mezi nejoblíbenější interprety na české scéně. 2. prosince 2023, shodou náhod na narozeniny zpěváka Jindry Poláka, Jelen oslaví svoji první dekádu koncertem v pražské O2 areně. Prodej vstupenek začíná právě dnes 2. 12. 2022.

„Na našem prvním koncertě nebylo o moc víc, než dvacet lidí - a většina z nich byli členové našich rodin. Už tenkrát jsme ale cítili, že tohle je to, co chceme dělat, že ta společná energie, která mezi námi přeskakuje na pódiu je výjimečná. Neměli jsme žádné konkrétní plány, jen jsme věděli, že to chceme dotáhnout tak daleko, jak to jen půjde a hrát naše písničky pro co nejvíc lidí, ať už jich bude deset, nebo deset tisíc. Tenkrát jsme netušili, že spolu vydržíme deset let, ani že ty naše kulatiny oslavíme v největší hale v republice. Jsme našim fanouškům ohromně vděční za to, že nás doprovodili celou cestu až sem. Shodou okolností to vyšlo na druhý prosinec, což je i datum mých narozenin. Nevím, jestli se nám podaří O2 arenu úplně vyprodat, už teď je mi ale jasné, že to bude nejvíc lidí, co jsem kdy na oslavě narozenin měl!" směje se zpěvák a frontman kapely Jindra Polák.

Celý následující rok 2013 se dá brát jako zrození skupiny Jelen. Přesně před 10 lety zpěvačka Kateřina Marie Tichá přizvala kapelu Jelen k hostování v písni Tančíme spolu. Následoval první singl a videoklip Nebe nad Prahou a vydání EP Magdaléna se stejnojmenným prvním hitem kapely. Kapela Jelen byla definitivně na světě a měla se čile k životu. Pokračování už bylo ráz na ráz.

Hostování na turné Divokýho Billa. Radiové hity Magdaléna, Jelen, Co bylo dál, Klidná jako voda, Jediný co chci, Ještě jednu noc. Dvě Ceny Anděl. Veliká koncertní aktivita. Vyprodaná turné. Velký sál Lucerny, 2x vyprodané Forum Karlín a O2 universum, velké hudební festivaly (např. Majálesy, Hrady.cz). Vydaná alba Světlo ve tmě (2014), Vlčí srdce (2016), Jelen - živě v Lucerně (2017), Půlnoční vlak M.Tučného (2019), Věci a sny (2021).

To jsou jen některé základní styčné body existence kapely, která čerpá z kořenů populární hudby a nečekaně vstoupila mezi ty nejoblíbenější interprety na české scéně.

Celý rok 2023 bude ve znamení oslav Jelena desateráka. Jejich završením bude vydání nového alba se zajímavými hosty a velká narozeninová show v pražské O2 areně 2. prosince 2023.

„Rádi bychom příští rok vydali novou desku, aktuálně začínáme rozpracovávat nápady, které vznikaly od vydání té minulé. Přes léto nebylo moc času se jim věnovat, ale přece jen jsme si tu a tam něco přehráli v šatnách a na hotelových pokojích a myslím si, že máme spoustu opravdu dobrého, zajímavého a pestrého materiálu. Moc se na tu práci těším," dodává Jindra Polák.

Vstupenky v prodeji od 2. 12. 2022 v sítích
Ticketmaster: https://www.ticketmaster.cz/artist/jelen-vstupenky/1009617
Ticketportal https://www.ticketportal.cz/event/JELEN


Added: 02.12.2022, martin

Related photos