Světové hudební hvězdy se připojily ke Karin Ann v podpoře LGBTQ+ komunity v Polskunovinka

Předloňský odvážný krok mladé československé zpěvačky Karin Ann, která vyjádřila během svého vystoupení v přímém přenosu v polské státní televizi TVP2 podporu LGBT komunitě a menšinám, strhla v Polsku lavinu obdobných kroků. Slavná ex-Spice Girl Melanie C zrušila svůj novoroční koncert v Polsku kvůli tamním tvrdým represím vůči LGBTQ+ komunitě. Její američtí kolegové, skupina Black Eyed Peas, na Silvestra sice vystoupili, ale jako součást svých kostýmů měli duhovou pásku na rukávech. Všechna polská média v obou případech připomínají, že první umělkyní, která se k něčemu podobnému odhodlala byla právě Karin Ann.

Karin Ann tehdy během interpretace své skladby babyboy vytáhla z kabelky duhovou vlajku, zahalila se do ní a řekla: „Ráda bych dnes věnovala tuto píseň LGBT a minoritám v Polsku. Vím, že to nemáte lehké. Přála bych si, abyste se cítili v bezpečí, jsem tu pro vás, mám vás ráda a děkuji.”

K tomu, že na její gesto navázali o rok později její slavní kolegové říká: „Je znepokojivé, co se v Polsku děje. Proto jsem ráda, že se k mému hlasu připojili i ostatní, společně máme šanci věci změnit,“ říká zpěvačka.

Zpěvačka Mel C na svých sociálních sítích a v médiích uvedla, že nemůže vystoupit někde, kde se názory a přístup k této komunitě tak zásadně rozchází s jejím. Will.i.am z Black Eyed Peas prohlásil, že svým vystoupením chtějí podpořit lidi a skupiny, kteří ze strany většinové společnosti čelí nenávistnému chování.

Karin Ann, kterou největší světová hudební streamovací platforma Spotify obsadila jako první Slovenku na obří billboard na Times Square v New Yorku v rámci svého programu Spotify Equal a v Česku byla zvolena Objevem roku v hudební anketě Žebřík, v loňském roce vystoupila jako předskokanka Imagine Dragons a My Chemical Romance a zahrála si také na vyprodaných koncertech britského zpěváka YUNGBLUDa nebo italské hvězdy LP.

27. ledna 2023 vydává po téměř půlroční tvůrčí pauze nový singl „for a moment“, na kterém spolupracovala s Mitchem McCarthy, držitelem 2 Grammy v rámci své spolupráce s hvězdnými jmény jako je Olivia Rodrigo nebo Meghan Trainor.


Added: 13.01.2023, martin

Related photos