Majk Spirit přizval zpěvačku Tinu do skladby Peace, jde o jeho poslední singl před novým albemnovinka

Majk Spirit právě zveřejnil nový „retro vibe" videoklip ke skladbě Peace, který je inspirovaný filmem Invalida. Pro ten napsal scénář Majkův bratr Tomáš. Film měl na Slovensku premiéru tento týden, do českých kin by měl dorazit v dubnu. Mimo Majka v něm uvidíte i Rytmuse nebo rappera Vec. Majk Spirit plánuje letos na jaře vydat svoje nové studiové album.

O scénář filmu se postaral Tomáš Dušička, který je bratrem slavného Majka Spirita. Po premiéře sklidil film samé skvělé recenze: „Jsem na bratrův úspěch moc hrdý. Vím, že jde jenom o začátek jeho velké filmové cesty. Tomáš je nejkreativnější člověk, kterého znám," nešetří chválou Majk Spirit. Proto taky vznikla skladba Peace, která souzní s tématy filmu. Společně s Tinou vytvořili klidnou, a přitom hodně chytlavou skladbu. Vybrané části filmu využil originálně režisér klipu Jonáš Karásek, který jednotlivé scény vtipně proložil se studiovými záběry Majka a Tiny."Film jsem měl možnost vidět už minulý rok, a to ještě předtím, než byl dokončený. Je to nejvtipnější slovenský film, jaký znám. Zároveň má originální a cool story," popisuje svoje nadšené dojmy z filmu Majk Spirit, který si ve filmu taky zahrál. "Skladba Peace vznikla jako moje přímá reakce na emoce a myšlenky, které jsem z premiéry filmu měl. Vybral jsem si pro skladbu Grimasův peaceful beat, který má trochu "Winnetou vibe", když už je to i jedno z témat ve filmu. Kdy jsem dokončil svoje části, bylo mi jasné, že skladba potřebuje ženský zpěv v refrénu pro zjemnění atmosféry. První mě napadla Tina, a protože se jí song hned zalíbil, nebylo už co řešit. Nahrála krásný refrén, který pro ni napsal Adiss. Mám pocit, že song Peace výborně zraje, a jak řekla i Tina: "Pokaždé, když ho znovu slyším, mě baví zase o něco víc". A to ještě neviděla film Invalida. Myslím, že ten song se dá procítit v plné míře až poté, co uvidíte film."

Tak láká hudební i filmové fanoušky na nový slovenský film režiséra Jonáše Karáska zasazený do doby divokých 90. let, kdy frčely šusťákovky a fialová saka drobných podvodníčků. Zároveň tak Majk Spirit upozorňuje na svoje letošní hudební plány, mezi kterými je na prvním místě vydáním nové, v pořadí už šesté, studiové desky.


Added: 10.02.2023, martin

Related photos