V novém videoklipu kapely Pilot se potkává tančící Mikýř s Jiřím Károunovinka

Kapela Pilot vydala druhý singl z chystaného debutového alba HAPPY END, na kterém spolupracovala s textařem Jendou Vávrou, hudebníkem a producentem Janem Steinsdörferem (Chinaski) a Filipem Vlčkem (John Wolfhooker). Do videoklipu Tik Tak skupina přizvala Martina Mikysku alias Mikýře jako exkluzivního tanečníka. Novinka vychází u RedHead Records a už nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách i kanále YouTube.

Tématem skladby TikTak je neúprosné plynutí času. Text, na němž se podílel Daniel Hrdlička, Matěj Sirotek a Jenda Vávra, upozorňuje na to, že dnešní společnost nemá času nikdy dost. Kapela do písně vložila také legendární hlášku Jiřího Káry: „Děléj, už jsi tady měl bejt 4 minuty, ty magore,“ která je součástí jednoho z nejvirálnějších videí historie českého internetu.Režie videoklipu vznikla v týmu kapely. Klip vypráví bláznivý příběh o zlých vůdcích popu, které hraje bubeník Mates a klávesák Honzík. Ti vysávají energii ze svých tanečníků a naplňují tak svůj plán získat popovou nadvládu. Se svými vyhlášenými tanečními kreacemi se připojil také Martin Mikyska známý jako Mikýř. Nicméně i pohyby frontmana Daniela Hrdličky stojí za zhlédnutí.

„Původně jsme zamýšleli natočit jednoduchou imagovku s tanečnicemi. Klasicky se nám plán vymkl a deset dní před natáčením jsme koncept úplně změnili. Narychlo tak vznikl stylizovaný krátký film. Klávesák Honza se postaral o technickou část a na 3D tiskárně vyrobil svítící hodinky, které mají pro příběh klipu zásadní význam. V roli tanečníka se kromě Mikýře objevuji i já sám. V klipu se připravuji na nejdůležitější tanec ve svém životě, tedy až do chvíle, než mě záporáci povolají do svého doupěte. Jak celý příběh skončí, se už podívejte sami,“ láká Daniel.

Piloti se ve své nové tvorbě zaměřují především na moderní sound, který sami nazývají Broadway pop – trendy zvuky zkombinované s bohatými aranžemi trumpet, smyčců a dalších klasických nástrojů. Do svých textů se snaží vnášet hravost i nadsázku. Na celém albu Pilot spolupracovali s textařem Honzou Vávrou, hudební produkci si vzal pod svá křídla Jan Steinsdörfer. O mix se postaral Filip Vlček a master vznikl v Anglii ve studiu Tima Debneyho, který spolupracoval s umělci jako Mumford & Sons, Aurora, The Vamps nebo The Bastille.


Added: 29.08.2023, martin

Related photos