Eva Mišíková a E+Mausy: Z mého městanovinka

Debutové album Z MÉHO MĚSTA je završením dosavadního, téměř sedmiletého působení skupiny E+MAUSY, která vystupuje převážně v pražských klubech, hospodách a na menších festivalech. Ze spojení básní Evy Mišíkové a improvizačního umění celé kapely vznikly svébytné a ucelené skladby – hudební variace tu k osvěžení, tu k zamyšlení.

Skupina vystupuje ve složení: Eva Mišíková (texty, zpěv, recitace), Jakub Mužik (elektrická kytara), Daniel Patras (klávesy), Jan Polák (basová kytara) a Antonín Strnad (bicí). Hudební účast na albu navíc přijali i Vladimír Mišík (zpěv), Jaroslav Olin Nejezchleba (violoncello), Mikoláš Chadima (saxofon), Barbora Mišíková (zpěv), Maťo Mišík (elektrická kytara) a další vzácní hosté.

OBSAH:
Pláč * Mořská nemoc * Vincent (Saint-Rémy) * Roura * Advent * Italos * Jinak * Úsměvy * Vešel * Z mého města * O holi (Ukrajina)

AUTOR:
Eva Mišíková (* 1961 v Káhiře), česká básnířka, překladatelka, profesorka francouzštiny na pražském gymnáziu. V letech 1980–90 působila v hudebních a divadelních skupinách (např. Noc pod ubrusem, Dybbuk, Hudba Praha, Skuhrohra), později jako redaktorka v Českém rozhlase, v novinách, tlumočila pro francouzské filmy, organizovala české kulturní festivaly ve Francii, tamtéž i workshopy pro dětské domovy v rámci mozností občanského sdružení Audabiac. Sestavila a přeložila mimo jiné výbor z básní Jeana Tardieua Mezi dveřmi a oknem (1992). Vydala básnické sbírky Civilizování půd (1994), Rétrécissements (Soutěsky; překlad Petr Král, 1996) a Vešel... / Fraktální básně s aktovkou (2012). Další básně, překlady a kratší prozaické texty publikovala časopisecky. Několik jejích textů zhudebnil a nahrál Vladimír Mišík. Básně Evy Mišíkové tvoří základ repertoáru vlastní skupiny E+Mausy, s níž vystupuje několik let a v roce 2023 vydala debutové album Z mého města.


Added: 19.09.2023, martin

Related photos