The Valentines slaví život novým songem o smrtinovinka

Indie-popová kapela The Valentines představuje nový singl Happiest Day Ever. Trojice z Hradce Králové, která má na svém kontě například účast v národním finále Eurovision Song Contest, přináší v nové skladbě současný kytarový zvuk na pozadí chytlavé melodie a výrazného vokálu frontmana Honzy Doležala.Vesele i naštvaně působící píseň reprezentuje absurdní pocit úlevy - emoci, která následuje po existenčních úvahách, kterým se jednou za čas nevyhne nikdo z nás. “Je to vlastně song plný naděje”, prozrazuje baskytarista a zpěvák Honza Doležal. “Někdy prostě člověk ráno vstane a všechno je tak na hovno, že nezbývá, než si říct, že zase bude dobře. To stejný platí o strachu z čehokoliv, třeba ze smrti. Kdo ví, jestli smrtí nezačíná něco jinýho?”

Melodie skladby se přirozeně vyprofilovala z riffu kytaristy Ondřeje Čepka, který byl nejdříve zrychlený a následně obohacený o bicí Matěje Novotného. V kompozici se kapela snaží o co největší odlišení refrénu od sloky a zároveň o co možná nejosobitější zvukový charakter odlišující melodii od předchozích singlů.

Ironicky laděný klip je výsledkem spolupráce se studiem LARS, které v minulosti zastřešovalo hudební videa interpretů jako Marcell, Vypsaná fiXa nebo Deaf Heart. Natáčelo se v průběhu dvou letních dní na šesti lokací, mezi nimi například na hřbitově bláznů v Bohnicích, u jezera Lhota nebo blízko kulturního centra Meetfactory v centru Prahy.

The Valentines vznikli v roce 2017 a sami o sobě tvrdí, že je pro ně typické hrát “veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech”. Honza Doležal a Ondra Čepek spolu původně hráli v jazzové kapele, následně si ale uvědomili, že svoji hudbu chtějí dostat blíže k lidem a začali upřednostňovat jednodušší melodie a songwriting. Kapela patří k vítězům soutěže
Startér Radia Wave, v minulosti se představila na festivalech Rock for People, United Islands of Prague nebo na prestižním filmovém festivalu v Karlových Varech. Po vydaných EP - Demos v roce 2017 a 4 Songs (We Didn’t Even Want to Share With You) z roku 2019 plánují The Valentines na jaro 2024 vydání prvního studiového alba.

Klip Happiest Day Ever byl podpořen z grantu OSA Partnerství, oblečení do klipu zapůjčily značky Levi’s a Converse.
The Valentines vyrážejí na Česko Slovenské tour společně se slovenskou kapelou Papyllon.


Added: 16.10.2023, martin

Related photos