Zpěvák a herec Vojtěch Drahokoupil vydává debutové album Pocity, prvním singlem je duet s Terezou Maškovounovinka

Vojtěch Drahokoupil je muzikant, zpěvák, songwriter, moderátor a herec. V posledních letech vydal několik singlů, až teď se rozhodl připravit celé album. Jeho debutová deska Pocity vychází 1. prosince.

Odhodlání k nahrání debutového alba přišlo u Vojtěcha Drahokoupila po vydání jeho singlu Co víc si přát v roce 2021. Na něm experimentoval se zvukem a dostal se do hudební polohy, která ho baví nejvíc. "U plánů na album jsem měl jasný cíl. Chtěl jsem udělat muzikantskou nahrávku, které bude zároveň bavit lidi. Budou si zpívat texty písniček a užívat si je naplno," vysvětluje Vojtěch Drahokoupil. Veškeré nástroje, které album obsahuje, jsou nahrané živě. "Nechtěl jsem si pomáhat samply, chtěl jsem vytvořit opravdové hudební album", doplňuje Vojtěch.

Na albu Pocity spolupracovalo s Vojtou hned několik muzikantů světové úrovně. Například baskytarista Michal Krásný, který hrál třeba i s Pharrellem Williamsem. Největší autorský podíl má Vojtěch Drahokoupil a Jiří Vidasov.Na albu je jediný duet, a to ten s Terezou Maškovou ve skladbě Pocit. Tu napsal Vojtěch Drahokoupil už před čtyřmi lety. Jak sám říká, některé věci prostě musejí uzrát a přesně to potřebovala i tato skladba. S Jiřím Vidasovem přepracovali původní komorní aranže tak, aby se z písně stala velká a silná. Pro aranže přizvali smyčcový UniqueQuartet pod taktovkou Marca Cana.

Vojtěch Drahokoupil dlouho přemýšlel nad tím, který ženský hlas by skladbě sedl nejlépe. Volba nakonec padla na Terezu Maškovou. S ohledem na její pěvecké kvality a také přátelství, které je s Vojtěchem pojí. Píseň bude mít i svůj videoklip, který by měl vyjít v první polovině příštího roku. "Je to nádherná, vystavěná a promakaná věc, na kterou jsem opravdu pyšnej," nešetří chválou Vojtěch Drahokoupil.

Album Pocity obsahuje celkem deset skladeb. Vychází 1. prosince na streamovacích platformách a v limitovaném počtu také na fyzických CD nosičích.


Added: 01.12.2023, martin

Related photos