Marcell a fiedlerski vydávají společnou desku DUŠE, KTERÁ OPUSTILA TENTO SVĚT, VÁŽÍ 21 GRAMŮnovinka

Talentovaný zpěvák Marcell a jeden z nejúspěšnějších tuzemských producentů fiedlerski vydávají v pátek 29.12.2023 společné autorské album. Jak samotný název desky DUŠE, KTERÁ OPUSTILA TENTO SVĚT, VÁŽÍ 21 GRAMŮ napovídá, věnuje se tématu odcházení. Reaguje tak na smutnou událost z letošního jara, kdy Ondřejovi Fiedlerovi (fedlerski) zemřel otec.

Nahrávání alba probíhalo ve dvou etapách. Samotné písně napsali Marcell a fiedlerski. Ti jsou, kromě jednoho textu, na albu kompletními autory hudby i textů. Nahrávání začalo nejdříve v rakouských a švýcarských Alpách. Když byly všechny písně napsané, odejeli je nahrát i s bubeníkem Matyášem Vordou do Anglie. Ve studiích Brighton Electric pak během necelých třech týdnů celou desku dokončili.„Je to už po druhé, kdy jsme odjeli natočit desku do Anglie. Moje první deska Hovory domů vznikla ve studiích v Londýně, taky s Ondrou a Matyášem. A byla to natolik dobrá zkušenost, že jsme se rozhodli na ostrovy vrátit a zaznamenat tam i náš projekt s fiedlerskim. Možná je to tím, že jsme s fiedlerskim v Anglii oba žili, i když jsme se ještě tehdy neznali. Myslím ale, že se společně shodneme na tom, že se vyplatí sem odjet. Kvalita místních studií a lidí, kteří v nich pracují, je opravdu na vysoké úrovni a na výsledku je to vždycky poznat," dodává k nahrávání Marcell.

Na albu je celkem 10 písní, které jsou žánrově rozmanité a nedají se snadno zařadit do škatulky typických hudební stylů. O kompletní produkci, ale i mix i master alba, se postaral fiedlerski. Ten k celému procesu dodává: „Každá píseň je jiná, každá originální. V průběhu celého nahrávání alba jsme řešili jen to, jestli nás baví, co vzniká. Nekalkulovali jsme s tím, co kdo na album řekne. To, jak nás po celou dobu ovlivňoval jen samotný kreativní proces, jde z nahrávky opravdu cítit. "

První klip z desky, a to k písni DÉŠŤ, vyšel 17. listopadu na nedožité narozeniny Vlasty Fiedlera, Ondrova otce. Videoklip ke skladbě POSLEDNÍ DEN TADY vychází s albem 29.prosince. Natočil ho režisér Matouš Sedlák. Ten odjel s muzikanty do Brightonu a dokumentoval nejen samotný proces nahrávání, ale také vše okolo. Ve videoklipu tak mohou diváci nahlédnout do zákulisí celé jejich cesty Praha - Brighton.

Ve stejném složení, v jakém muzikanti v Anglii desku nahráli, proběhnou koncertní zastávky. Marcell - zpěv, kytary, klavír; fiedlerski - kytary, baskytary, klávesy; Matyáš Vorda - bicí nástroje.


Added: 29.12.2023, martin

Related photos