Fanoušci hudby Mira Žbirky se letos dočkají velkolepé show Symphonic Night v pražském O2 universu. Jeho kompletní diskografie na vinylu je ke koupi už nynínovinka

Nezapomenutelný zážitek a hudba Mekyho tak, jak ji jeho příznivci ještě neslyšeli. To slibuje blížící se exkluzivní koncert s názvem Miro Žbirka – Symphonic Night v pražském O2 universu. V neděli 15. prosince zazní pražskou halou písně legendárního československého interpreta v jedinečném instrumentálním symfonickém zpracování. Kromě Mekyho kapely a symfonického orchestru jedinečnou show umocní vizuální efekty a videoart jeho syna Davida Žbirky.

Miro Žbirka – Symphonic Night navazuje na úspěšné Symphonic Album z roku 2011 a následnou Symphonic Tour. Za dramaturgickou ideou tak stojí ještě sám Meky ve spolupráci s aranžérem Danielem Wunschem. Největší hity oblíbeného zpěváka jako Atlantída, Co bolí to prebolí nebo Len s ňou zahraje Karlovarský symfonický orchestr v čele s dirigentem Adrianem Kokošem. Chybět nebudou ani známá jména na straně hostů. Pozvání do pražského O2 universa přijala například violoncellistka Terezie Kovalová a slovenská sopranistka Adriana Kučerová, pyšnící se mnoha vystoupeními na světoznámých koncertních pódíích jako je například La Scala v italském Miláně.

Fanoušci Mekyho si čekání na prosincový koncert můžou zkrátit poslechem jeho alb z období 1992-2022, nyní dostupných i na vinylu. Poté, co Universal Music loni v říjnu přišlo s limitovaným počtem LP boxů s celou diskografií s názvem Vinyl Box – Universal Collection, jež se krátce na to vyprodaly, teď vydavatelství pouští do prodeje vinyly i samostatně. LP s alby Samozrejmý svet (1994), Meky (1997), Modrý album (2002), Dúhy (2005), Empatia (2009), Symphonic album (2011), Miro (2015), Double Album (2018) a Posledné veci (2022) jsou dostupné ZDE. Speciální bonus, který byl součástí LP boxů, EP se skladbami Perfektná a Stále hrej, se objeví na streamovacích platformách v pátek 22. března.


Added: 22.03.2024, martin

Related photos