SLZA odpovídá na otázkynovinka

Úspěchy skupiny SLZA za krátkou dobu její existence jsou nepřehlédnutelné. Se svými hity obsazuje přední příčky hitparád, kraluje nad internetem a nepopíratelným úspěchem je i výsledek v Českém slavíkovi. O rozhovor jsme proto požádali skupinu SLZA .

Co poslouchá SLZA, když chce relaxovat?

Lukáš: Pro relax a klid si paradoxně poslechnu spíše rockovou hudbu, na které jsem vyrostl – Metallica, Black Sabbath, Deep Purple. Také mám rád mluvené slovo, např. Divadlo Járy Cimrmana.

Petr: Momentálně se mi dobře relaxuje u nového alba Adele.

Kdo je taková ta hudební ikona pro kapelu?

Lukáš: Spíš než konkrétní jméno je to obecně současná světová popová scéna. Je velmi inspirativní a vycházíme z jejích principů.

Petr: Pokud bychom měli jmenovat umělce, které máme rádi, jsou to například Katy Perry, OneRepublic, David Guetta, Ed Sheeran a mnoho dalších.

Bylo by divné se nezeptat, takže, jak vznikl název SLZA?

Lukáš: Název vychází z témat našich písniček. Ty jsou plné emocí, které můžeme vnímat jak vesele, tak smutně. Stejně jako slzu – štěstí i smutku. Je to slovo, ve kterém jsou všechny tyto pocity ukryty.

Petr: Vizuálně tento protiklad nejlépe vystihují barvy – proto máme černobílou image a design, černobílý videoklip.

I když už toho bylo o kapele hodně v tisku napsáno, co by měl fanoušek vědět o Lukášovi a co na sebe prozradí Petr?

Petr: Ač se projevuji jako extrovert, tak jsem často dost introvertní a mám rád ticho a svůj klid.

Lukáš: Zajímavostí je, že jsem vystudovaný biomedicínský inženýr. Takže jsem byl mimo jiné několik týdnů na praxi v nemocnici, např. při operacích.

Jedna možná trochu osobní. Věříte na náhody?

Petr: Podle mě náhody neexistují a vše kolem nás se děje z nějakého důvodu.

Lukáš: To je hodně filosofická otázka na dlouhé povídání. Na vysoké jsem např. studoval tzv. teorii chaosu, která říká, že řád existuje, je však proměnný a vyvíjí se. Nemám na to ale jasný názor.

No, a protože otázky jsou směřovány pro ty "mladší" ročníky, co takhle na sebe prozradit nějaký ten průšvih ze školy.

Petr: Já byl strašně hyperaktivní dítě a učitelky to se mnou neměli lehké. Pamatuji si, jak jsem na prvním stupni základky nevydržel celou hodinu sedět v lavici a pořád se hlásil, jestli můžu na záchod. Nebo jsem vyskakoval do uličky.

Lukáš: Já byl průserář. Měl jsem za školní rok třeba i 40 poznámek v žákovské. A třídních důtek také bylo :) Ale dobře jsem se učil, tak jsem to trošku kompenzoval :)

Blahopřejeme ke křtu nového alba, co čeká kapelu Slza do konce roku?

Petr: Tento týden jsme absolvovali několik autogramiád k cd Katarze. O ně i o cd je obrovský zájem a rozhodli jsme se tak uspořádat autogramiády v dalších městech. Vyrazíme za fanoušky do Zlína, Olomouce a Liberce.

Lukáš: Součástí těchto akcí bude, stejně jako dosud, akustický minikoncert a autogramiáda, kde každému cd podepíšeme. Bližší informace je možné najít na našem facebooku.

Rozdáváte jiným dárek v podobě krásných písniček. Jaký dárek by si přál Lukáš a Petr?

Oba: My už jsme si svůj dárek nadělili – je to naše album Katarze. Jinak se těšíme, až budeme přes vánoce s rodinami a pořádně si odpočineme.

Závěrem bych chtěl poděkovat za rozhovor a popřát za redakci oběma splnění snů a přání, nejen těch pracovních, ale i soukromých. Co by popřála kapela SLZA svým fanouškům?

Oba: Přejeme všem krásné Vánoce a těšíme se, až se s vámi potkáme na autogramiádách nebo na některém z našich koncertů!

Za CSMUSIC připravil Jonáš Mrkos


Added: 01.12.2015, martin

Related photos

foto

Fotografie: Tomáš Nosil, Lenka Malcová