Kapela Tolstoys vystoupí jako první slovenská kapela na legendárním festivale Glastonburynovinka

Skupině Tolstoys v čele s charismatickou frontmankou Elou Tolstovou se plní světové hudební sny. Kapela se přestěhovala ze Slovenska do Berlína, kde nahrála své třetí řadové album No Limit To Love, které vyšlo letos na jaře. Zároveň s ním vyrazila na turné po čtyřech evropských státech. Na konci června ho představí i publiku na festivale Glastonbury s návštěvností přibližně 200 000 lidí.

Tolstoys jsou první slovenskou kapelou, která na legendárním festivale vystoupí s vlastním autorským programem. Doposud se to žádnému jinému slovenskému interpretovi nepodařilo. Kromě písní z desky No Limit To Love představí další novou tvorbu, která je zatím v procesu nahrávání v jejich vlastním nově otevřeném berlínském studiu Sundown Studios.

„Přicestovat dodávkou až z Berlína a přežít mezi 200 000 lidmi bude určitě velká výzva, které se ale nemůžeme dočkat. Právě naše nedávné téměř měsíční slovensko-česko-švýcarsko-německé turné nám připomnělo, jak nás živé hraní velmi naplňuje. Naše nové album a k němu připravená koncertní show srší přátelstvím, radostí a láskou. Myslím, že šířit tyto hodnoty je momentálně doma i ve světě velmi potřebné. Koncert vždy připravujeme jako zážitek, výlet s námi a snažíme se úplně otevřít a dostat se k lidem, co nejblíže,“ prozrazuje s nadšením Ela Tolstova.

Na přelomu června a července Tolstoys zároveň absolvují své první turné po Anglii. Kromě Glastonbury vystoupí také v Londýně, Brightonu a Bristole.

„V zahraničí hrajeme téměř od začátku našeho působení, byli jsme účastníci mnohých showcasových festivalů včetně Eurosonic. S cílem šířit naší hudbu dále jsme se nakonec přestěhovali i do Berlína. Postupnými kroky si plníme naše velké sny a naše bookerka Katja nám v tom velmi pomáhá. V Británii budeme hrát poprvé a jsme zvědaví, jaké zážitky si s místním publikem vytvoříme,“ uvádí skupina Tolstoys.

Své třetí album nahrála skupina v berlínském studiu Dreamhouse s producentem Drew Dealom, který se v mezičase stal součástí kapely. Po celou dobu nahrávání byl ve studiu přítomný i kameraman Olaf Spitta, který zachytil proces vzniku alba No Limit To Love. Jak album vznikalo je možné se podívat v pěti dílném dokumentu, který kapela zveřejnila na svém YouTube kanále.

TOLSTOYS – NO LIMIT TO LOVE TOUR (UK 2024)´

22.6. London - Strongroom Bar
24.6. Brighton - Green Door Store
25.6. London - The Shacklewell Arms
26.6. Glastonbury - Woodsies: Tree Stage (acoustic)
28.6. Glastonbury - Green Futures: Toad Hall
2.7. London - Rough Trade West (acoustic)
3.7. Bristol - The Gallimaufry


Added: 06.06.2024, martin05.07.2024 - Boskovice,

24.07.2024 - Písek,

26.07.2024 - Tužina, Grove festival

27.07.2024 - Rožňava, KC Kláštor

16.08.2024 - Nová Baňa, Zvonička

17.08.2024 - Banská Bystrica, Záhrada

Related photos