Hudba, kino a sport pro celou rodinu v červnu v Chomutově! Nenechte si ujít koncert Sebastiana a MIG 21, letní kino, podpis od Lucie Výborné, turnaj ve florbalu, basketu nebo herní LEGO zónunovinka

Uprostřed června dorazí i do Chomutova ČEZ fest. Třídenní rodinný festival zabere místo starého stadionu za halou a přiveze do města hudbu, sport i film. Právě čtvrteční večer odstartuje festival promítáním pod hvězdami. Pátek bude patřit koncertům skvělé české hudby. Představí se vítěz regionální hudební soutěže Zapínač, vystoupí miláček publika Sebastian i ostřílení MIG 21. V sobotu návštěvníci mohou nakopnout sportovní víkend ranním během, napnout svaly a poměřit své síly v basketu, softballu a vyzkoušet si mnoho dalších sportů. Vyhlášení sportovních výsledků v Chomutově se zúčastní i oblíbená moderátorka Lucie Výborná. Pro děti je připravena herní LEGO zóna a pro všechny skvělé občerstvení. Festival je pro všechny zdarma!

ČEZfest je rodinný festival, který letos navštíví šest regionů ČR s programem naplněným filmy, koncerty a sportem. “Chceme publiku v regionech nabídnout pestrý a kvalitní kulturní program, vyžití a zábavu pro celou rodinu. Festival je proto zdarma pro všechny. Naše letošní moto je Zapni s námi vaše město. Zveme na festival všechny z Chomutova i okolí, ať se zapojí do dění a skvěle se baví,” komentuje akci pořadatel Robin Fritzen.

První festivalový den 13. června zahájí večerní letní kino. Oblíbená romantická francouzská komedie Amélie z Montmartru začíná v 21:00 hodin. Pátek bude patřit hudbě. Festivalové brány se otevřou po čtvrté hodině odpolední, aby v 17:00 mohl na pódiu přivítat návštěvníky vítěz regionální soutěže Zapínač. Od 19:00 hodin vystoupí na stadionu skvělý Sebastian se svou kapelou a po něm od 21:00 hodin zvedne Chomutov ze židlí svými hity MIG 21.

Sobotní den se ponese celý ve sportovním duchu. Lidé si mohou dát ráno rozcvičku a jít si v 9:00 zaběhat s profesionálním trenérem z projektu Běhu Zdar. V dopoledních hodinách bude probíhat dětský turnaj ve florbalu. Odpoledne se na kurtu uskuteční profi turnaj 3x3 Ženy ŽBL. A na otevřenému kurtu se uskuteční sportovní exhibice České asociace basketbalu na vozíku. Na vyhlašování výsledků budou dohlížet čestný host sportovní soboty moderátorka a sportovkyně Lucie Výborná, plavkyně Lucie Svěcená a florbalistky Vanessa Rebecca Keprtová a Karolína Klubalová. Ty také předají vítězům zasloužené ocenění a rozdají sportovním fanouškům i pár podpisů.

Během celého dne si můžou malí i velcí návštěvníci vyzkoušet různé druhy sportů a třeba najít ten svůj oblíbený pod vedením sportovního partnera Decathlon. Kdo bude chtít, může změřit rychlost svého odpalu na softball odpališti. Pro děti je připravena odpočinková herní LEGO zóna, pro ty nejmenší i DUPLO bazének. Do sportovních aktivit se zapojí také regionální sportovní kluby, které připraví mnoho dalších aktivit. Nebude chybět ani charitativní oranžové kolo ČEZ, na kterém se budou šlapat v sobotu od 10:00 do 17:00 kilometry na podporu střediska volného času Domeček Chomutov a hokejbalového klubu Wolves Chomutov.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na rodinnou atmosféru plnou příjemných zážitků, dobrého jídla i pití. Další informace naleznete již nyní na stránkách: www.cezfest.cz anebo Facebooku https://www.facebook.com/cezfest24.


Added: 06.06.2024, martin

Related photos