ZAKÁZANÝ OVOCE BYLO OKRADENO ČLENEM KAPELYnovinka 04.01.2016, Marek

O tom, že muzikantům lze ukrást nejen písně nebo nástroje z dodávky, se přesvědčila kapela zakázanÝovoce. Skupinu totiž téměř o vše včetně společného technického vybavení okradl její člen – baskytarista Jarda „Yaris“ Sládeček.

V průběhu podzimního turné k deseti letům si bez vědomí kohokoliv z kapely podal žádost o zaregistrování názvu zakázanÝovoce na Úřadu pro průmyslové vlastnictví. To ale není zdaleka vše. Po posledním prosincovém koncertu v noci z 20. na 21. prosince si pro zbytek kapely připravil vánoční dárek v podobě nabourání se do mailů a profilů svých dosavadních spoluhráčů a přivlastnil si i kapelní profil na Facebooku se 44 000 fanoušky, Instagramu a Gmailu, pod který spadá i YouTube kanál s několika miliony přehrání oficiálních videoklipů. Následující den pak odvezl ze zkušebny všechny společné věci kapely včetně nějakých soukromých v hodnotě cca 50 000Kč.

„Celé je to dost komické, protože správcem fanpage na Facebooku jsem od jejího začátku, tedy cca 6,5 roku já. Stejně tak tomu je u YouTube,“ poznamenává zpěvák Jan „Pišto“ Kinšt. Bubeník František Jeništa dodává: „K pousmání je i prohlášení, které p. Sládeček podepsal na Úřadu pro průmyslové vlastnictví, že je jediným, kdo má právo na značku zakázanÝovoce.“

„Našemu, teď už bývalému basistovi, jsme dali do 31.12.2015 možnost zjednat nápravu a uvést vše do pořádku. Jelikož se tak nestalo, podnikneme právní kroky vedoucí k navrácení všech odcizených věcí včetně podání rozporu o duševní vlastnictví našeho názvu a zvažujeme i podání trestního oznámení za vykradení zkušebny“, uvádí k chystaným krokům svorně celá kapela, která jinak zůstává beze změny včetně celého koncertního realizačního týmu.

„zakázanÝovoce nikdy nebylo kapelou o jednom člověku, proto z pozice většiny pokračujeme dále. Žádost o ochranou známku je zatím pouze podaná, nikoliv schválená, tedy ani název není nutno měnit. Tímto vyzýváme naše fanoušky, aby nás podpořili a dali svému okolí vědět, že komunikační kanály naší skupiny zakázanÝovoce nejsou v současné době pod naším správcovstvím. Pokud chcete být jako dříve informováni z první ruky co děláme a chystáme, které koncerty skutečně odehrajeme my a které náš případný revival, založili jsme pro tento účel fanpage www.facebook.com/ukradenYovoce,“ pokračuje skupina.


Kontakt: ukradenYovoce@gmail.com

www.facebook.com/ukradenYovoce
www.bandzone.cz/zakazanyovoce


Related photos

fotofoto
foto