Nový singl Mezi psem a vlkem Michala Pelanta otextoval Xindl X, netradičně vážnou roli má v klipu Lukáš Pavláseknovinka

Michal Pelant ke konci loňského roku absolvoval s Davidem Kollerem turné k albu ČeskosLOVEnsko. Našel si čas také na svou vlastní tvorbu a připravuje desku, kterou by chtěl už brzy vydat. Právě dnes má premiéru první singl alba, jehož text napsal Xindl X. Společně s písní jde ven i videoklip režiséra Víta Hradila, v jehož hlavní roli zaujme Lukáš Pavlásek.

“S Xindlem jsme se potkávali na různých festivalech a akcích. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se, že něco zkusíme. Poslal jsem Ondřejovi demáč někdy odpoledne a ještě v ten den večer mi poslal smskou celej text. Když jsem mu poslal písničku, napsal jsem k tomu i nějaký námět, který ho “nakopl” k textu.” Singl nahrával Michal Pelant společně se členy svého bandu, mezi nimi nechyběl opět ani Adam Koller (bicí). Novou posilou kapely je Jakub Zitko, klávesista, autor a producent, který stojí za poslední deskou Anety Langerové Na Radosti. Tvorbu hudby a produkci singlu nechal Michal Pelant ve svých rukou, mix písně pak probíhal v zahraničí pod dohledem Stevea Lyona. “Se Stevem jsem se poznal při práci na Davidově desce ČeskosLOVEnsko. Steve je skvělej člověk a samozřejmě strašnej profík, dělal na spoustě písničkách, který člověk slyší všude kolem,” dodává Michal.

S písní má premiéru také její videoklip. Herec Lukáš Pavlásek se zde představuje v roli detektiva pátrajícího po zmizelé dívce. Více k příběhu vysvětluje režisér Vít Hradil (který spolupracoval například s PSH, Davidem Kollerem, Orionem a dalšími): “Mým záměrem bylo, aby si k načrtnutému příběhu divák dotvořil svůj vlastní výklad. Vlastní vesmír chcete-li. Spíše než jasně dané rozuzlení, předložit divákovi několik otazníků. Co, nebo kdo je v autě? Kdo je žena v červeném? Kdo je vlastně Vlk? Koho vlastně ve "skutečnosti" má Pavlásek najít? Je to celé nějaký sen, nebo realita v nereálném světě? Samotná píseň je svižná a ve své podstatě velmi optimistická. Vytvořit příbeh o nějakém vysmeknutí se z partnerských, či jiných "okovů" se nabízí samo. O to větší výzva byla postavit příbeh úplně do jiného světa s temnějším nádechem.”
Lukáš Pavlásek bude mít kromě účinkování v klipu i další přínos pro album. Jsem rád, že Lukáš přijal nabídku zahrát si vážnou roli a vypadalo to dokonce, že i s nadšením. Nicméně Lukáš mi určitě přispěje i jako textař, stejně jako na mé minulé desce. Kromě něj se na albu budou podílet vedle již zmiňovaného Xindla X i Michal Ambrož nebo David Koller,” prozrazuje podrobnosti budoucí nahrávky Michal Pelant.

Debutová deska Michala Pelanta vyšla pod názvem Na hraně v roce 2014, kritikou i fanoušky byla velmi dobře přijata. Turné k albu by mělo proběhnout na jaře 2016.


Added: 19.01.2016, Marek

Related photos

fotofoto
fotofoto