Skupina XIII. STOLETÍ slaví čtvrtstoletí novinkovým albem Intacto.novinka

Gothic-rocková legenda, skupina XIII. Století, slaví 25 let existence. U této příležitosti vydává novinkové album Intacto.

XIII. století si dalo s novým studiovým albem načas. Poslední, Dogma, vyšlo v roce 2009. V mezidobí vycházely výběry a live nahrávky nebo se frontman Petr Štěpán věnoval zpracovávání nahrávek punkového předchůdce skupiny, kultovních Hrdinů nové fronty. Do studia šla skupina ve složení: Petr Štěpán, Kateřina Kameníková, Jindřich “Henry” Dostál a Pavel Štěpán.
Nové album Intacto uspokojí volbou témat, jak hudebně tak textově, všechny požadavky fanoušků XIII. Století. Najdou na něm ale také něco navíc. Místy je překvapivě poetické, jakoby měkce laskavé. V gotickém hávu nalezneme i hudebně rozvinutější kompozice, v nichž mnohé překvapí použití akustické kytary nebo klavíru. Texty dosahují na tomto albu nezvykle působivého vyznění a dalšího autorského rozměru.

Petr Štěpán, výhradní autor hudby a textů doplňuje: „Chtěl jsem, abychom narozeniny oslavili silným a vyzrálým albem, kterým bychom potvrdili veškerou svou dosavadní tvorbu. Zároveň jsem ji ale chtěl rozšířit o novější prvky, se kterými jsme dříve tak často nepracovali. Největší sílu alba však spatřuji v textech. Jsou reakcí na stav současného světa a zabývají se existenciálním postavením jedince v něm.“

Album Intacto vychází 5. února.


Added: 28.01.2016, Marek

Related photos