Škwor slaví další platinu, vydává LP reedici a chystá se Blíž k vám



novinka

Po letním koncertním zápřahu v rámci putovního festivalu Rock In si dá Škwor od živého hraní zaslouženou pauzu, a to nejdéle do 5. 12., kdy se kapela po roce znovu vrátí do již téměř vyprodaného pražského O2 universa. To ale neznamená, že by se v mezičase nic nedělo. Naopak! Už 3. 10. se mohou fanoušci těšit na pokračování tradice LP reedic starších alb, konkrétně výroční 180g vinyl Hledání Identity. K tomu se kapela nově raduje z další Platinové desky Supraphonu, kterou obdržela za narozeninový živák 25 let (live). A aby těch skvělých zpráv nebylo málo, chystá skupina na první měsíce roku 2026 své vůbec první československé turné pojmenované BLÍŽ K VÁM Tour 2026!

„Máme velkou radost z toho, že je náš živák 25 let live už platinovej! Vůbec jsme nečekali, že bude mít tak velký ohlasy, je to neskutečný. Jsme rádi, že se podařilo koncertní atmosféru naší oslavy pětadvacátin takhle zachytit, a díky tomu si ji fanoušci můžou ze záznamu připomenout,“ komentuje kapela prestižmní ocenění za skvělé prodeje, jež si převzala z rukou zástupců vydavatelství Supraphon příznačně v hale O2 universum, kde live záznam v říjnu 2023 vznikl. Jednotlivé skladby ze setlistu narozeninového koncertu Škwor zároveň postupně zveřejňuje na svém YouTube kanále a celý videozáznam je k dispozici na Supraphonline.cz.

Zmíněné navíc může skvěle posloužit také jako pozvánka nejen na prosincový koncert v O2 universu, ale také na právě oznámené jarní turné. V jeho rámci se Škwor vrátí do – na poměry kapely – menších prostor s omezenou kapacitou, takže koncerty budou mít v mnohém nádech exkluzivity.

„Začátkem příštího roku nás čeká naše historicky první československé turné, které jsme pojmenovali BLÍŽ K VÁM Tour 2026. Hlavní myšlenkou je zahrát v menších prostorách a dostat se tak zkrátka blíž k fanouškům. Tenhle nápad vzniknul na našich koncertech na Slovensku, kde jsme si připomněli skvělou atmosféru klubových vystoupení. Šňůra bude mít celkem patnáct zastávek, z toho šest na Slovensku. Vzhledem k omezeným kapacitám to bude spíše víc exkluzivní záležitost, takže doporučujeme všem, aby s pořízením vstupenek příliš dlouho neváhali,“ říká kapela k chystanému turné, které odstartuje 31. ledna 2026 v České Lípě a skončí 10. dubna v Dolním Benešově.

Odkaz na kompletní výčet všech zastávek najdete na odkazu níže, stejně jako na předobjednávku vinylové reedice alba Hledání identity, která vychází téměř na den přesně 10 let od původního vydání. Deska obsahující mimo jiné hity Milionu hvězd se ptáš, Kolikrát... a Máme tu problém, prošla zvukovým remasterem i novou grafickou úpravou obalu pro potřeby LP, a slibuje tak plnohodnotný zážitek pro fanoušky i sběratele.


Vloženo: 30.09.2025, martin



31.01.2026 - Česká Lípa, KD Crystal

06.02.2026 - Znojmo, KD Práče

13.02.2026 - Benešov u Prahy, KC Karlov

14.02.2026 - Jindřichův Hradec, KC Jitka

19.02.2026 - Košice, Multihala Slavomíra Šipoša

20.02.2026 - Žilina, EVENT HOUSE

21.02.2026 - Trenčín, Piano club

26.02.2026 - Zvolen, RATES ARENA

27.02.2026 - Nitra, PKO

28.02.2026 - Bratislava, MMC

07.03.2026 - Klatovy, Městské kulturní středisko

13.03.2026 - Prostějov, Společenský dům

21.03.2026 - Vsetín, Dům kultury, Svárov

02.04.2026 - Trutnov, Uffo

10.04.2026 - Dolní Benešov, KD

Související fotografie

foto