Letošní Apríles na vlně rocku a crossoverunovinka

Žižkovský festival Apríles se v sobotu 23. dubna vrátí na Parukářku. Studenti oboru Arts Management Vysoké školy ekonomické v Praze pro vás připravili již 6. ročník, letos s tématem žižkovských ulic.

Téma se samozřejmě částečně odrazí i v hudebním programu. Jako první se na podiu představí žižkovská kapela Wild Tides. Po nich se můžete těšit na brněnské rockové trio Rattle Bucket a vrcholem večera, nikoliv však závěrem, budou crossoveroví Cocotte Minute, kteří se v loňském roce po delší pauze vrátili na českou hudební scénu a kteří s novou deskou zažívají úspěšný comeback. Celý večer pak zakončí mladí a nadějní česko-slovenští John Wolfhooker, kteří v současné době pracují na svém druhém albu.

Kromě hudebního programu se mohou návštěvníci těšit i na bohatý a velmi zajímavý doprovodný program - komentované prohlídky bunkru Parukářka, které byly v loňském roce velice žádané a úspěšné, žižkovské divadelní seskupení Old Stars, Cink Cink Cirk s jejich novocirkusovým představením či výstava kultovních komiksových kreseb Mártyho frky. Na odpoledne připravili program pro děti například rodinné centrum Nová trojka nebo ateliér Kroužek.

Apríles je neziskový festival, který původně vznikl jako praktická seminární práce studentů Arts Managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. V roce 2014 se přestěhoval ze Stromovky na žižkovskou Parukářku a začal se postupně zaměřovat na specifickou žižkovskou kulturu a rozmanitost tamního života. Vytváří tak specifický lokální festival jak pro rezidenty, tak návštěvníky této neobyčejné pražské čtvrti.


Added: 21.03.2016, martin

Related photos

foto