20. narozeniny Ready Kirkennovinka 23.03.2016, music

Oblíbená pardubická poprocková skupina Ready Kirken oslavila své dvacáté výročí!

Populární kapela Ready Kirken si připomenula 20 let své existence. Výročí oslavila koncertem, který se uskutečnil v pardubickém klubu Hobé Hall.

Kapela byla založena v roce 1996 a její složení se od té doby pozměnilo. V současné době je jedním z tahounů této pardubické pop rockové skupiny jeden ze zakládajících členů Zdeněk Ceral, který je i autorem jejího názvu. Název skupiny je odvozen od pseudonymu zpěváka skupiny Komety "Reddy Kirkena" - Miloše Vokurky.
Kapela však v minulosti prošla značnými personálními změnami, členy kapely byli např. Michal Hrůza, Roman Pleskot, Bronislav Bičan nebo Petr Lichtenberg.

V roce 1999 kapela natočila klip k singlu Zejtra mám, který po nasazení do rádií v roce 2001 zaznamenal velký úspěch. V roce 2006 se píseň 1+1 z alba Čekal jsem víc stává nejhranější písní v českém éteru a získala cenu Anděl. V tomto roce skupinu opustil zpěvák Michal Hrůza, který se pak vydal na sólovou dráhu
.
Její současní členové jsou Michal Mráz (kytara, zpěv), Michal Voldán (baskytara a zpěv), Michal Bečka (bicí) a zakládající člen Zdeněk Ceral (kytara).