K ŽIVOTNÍMU JUBILEU LUCIE BÍLÉ VYCHÁZÍ ALBUM JEJÍCH NEJKRÁSNĚJŠÍCH PÍSNÍnovinka 05.04.2016, Marek

Královna české pop music Lucie Bílá oslaví ve čtvrtek významné životní jubiluem. Při této příležitosti vydává hudební vydavatelství, kde vyšla všechna její nejvýznamnější, a někdy snad i skutečně přelomová alba, komplet písní Velké hity pro slavnostní chvíle.

„Legendární alba Lucie Bílé - od Missariel přes Jampadampa po Woman - stejně jako její nezapomenutelné role v Draculovi, Johance nebo v Carmen patří mezi to nejcennější, čím Monitor, český archiv Warner Music, disponuje. Představují esenci toho, co Lucie znamená pro naši národní identitu v pop music,“ soudí ředitel vydavatelství Vladimír Kočandrle.

Speciální narozeninová edice tohoto alba zahrnuje písně tzv. slavnostní, hity zas a znova žádané při významných událostech a jiných mimořádných příležitostech. Evergreenů, které se už natrvalo zapsaly do historie české pop music a celé naší hudební kultury.

Lucie Bílá stojí na absolutní špičce naší pop music už více než dvacet let. Ve výčtu všech ocenění, která za tu dobu získala, patří mezi ty nejcennější jistě 18 zlatých Českých slavíků, Cena Zpěvačka dvacetiletí od Hudební akademie a Cena Thálie (Johanka z Arku).

Tracklist: 1. Ave Maria, 2. Krůpěj tvá, 3. Útěk, 4. Tiché Gloria, 5. Touha, 6. Čas, 7. Láska je kýč, 8. Kéž sílu mám, 9. Adagio, 10. Doufám, 11. Lásko máš modrý stín, 12. Už nikdy víc, 13. Most přes minulost,
14. Nebe to ví, 15. Desatero, 16. Pie Jesu