Band

Seven

Year: 2009Seven
Buď správcem tohoto profilu


Když v létě 1995 odešel zpěvák Petr Kolář z českobudějovické kapely Whitelight do Prahy, bylo více méně jasné, že přes intenzivní konkurzy nelze tento výjimečný hlas nahradit. Na konci téhož roku však Honza Kirk Běhunek zjistil, že bez hudby jeho další život nemá smysl. Na popud Miloše Dodo Doležala začala povstávat myšlenka na natočení instrumentální desky. Ta dostala název Blue Angels a vznikla pod hlavičkou skupiny Johny Band. Ještě do konce roku 1996 se název mění na Seven. Vedle Běhunka se v kapele usadil bubeník Slávek Franc a baskytarista Jiří Kejšar.

Tahle sestava vydržela prakticky deset let s jedním drobnějším zakolísáním, když se Franc na rok vytratil a následně zase usedl na svou stoličku.
V roce 2000 kapela vydala oficiální debut Crying World, který zaznamenal u posluchačů náramný úspěch a po několika měsících se jej prodalo přes tisíc kusů, což je na instrumentální album značné číslo.

V roce 2002 vyšla desetiskladbová kolekce Entice From Sea, kterou pokřtila matalová královna Doro Pesch.Od té doby vniklo mezi ní a Honzou silné hudební i lidské přátelství. V mezičase přibývalo koncertů, trojice projela téměř celou Evropu a vytvořila si stálou posluchačskou základnu.
O dva roky později natočila skvělé CD Sevens, které nejenže okořenila několika zpívanými kousky od Broňi Míky (Satisfuction) a Jiřího Fojtla, ale především opět pozvala Doro Pesch, která nazpívala dvě skladby. Album se tak stalo vyhledávanou raritou pro hudební fajnšmekry a sběratele. Další zajímavostí je, že desku pokřtil Blaze Bayley, bývalý zpěvák Iron Maiden. Tehdy mělo dojít k dlouhodobější spolupráci, ale Blazeův management veškeré plány pohřbil.

Bohužel se postupně začala projevovat ponorková nemoc, která vyústila v únoru 2006 odchodem rytmiky.

Rozsáhlý konkurz, na který se přihlásilo mnoho muzikantů, nakonec vyhrál bubeník Radim Pígl a na post baskytary nastoupil Kirkův žák, kytarista Martin Przecek. Na basu hrál lépe jak kdejaký basista.

V červnu 2007 nastoupila nová sestava do studia a nahrála novinku Lights Of Souls. Polovina desky je zpívaná a druhá instrumentální. Původně přislíbil spolupráci i fenomenální Glenn Hughes (bývalý baskytarista a zpěvák Deep Purple, Black Sabbath atd.), ale kvůli zaneprázdněnosti to nebylo možné uskutečnit. Nakonec se o pěvecké party rozdělil Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Broňa Míka a Libor Novák.

Ihned po natočení došlo k výměně bubeníka. Radima vystřídal excelentní Lukáš Kuneš.

Jelikož baskytarista Martin byl především kytarista, tak pro zpestření koncertů si občas vyměnil pozice s Kirkem a bavili tak publikum svou univerzálností.
Stálého basistu našli Seven až v osobě mladičkého konzervatoristy Petra Bidla, který se nelehkého úkolu zhostil bez sebemenšího zaváhání a během týdne si troufnul na první koncert.

Od odchodu Petra Koláře prošlo konkurzem na zpěváka přes 160 vokalistů. Žezla se nakonec chopil Jiří Komberec.

Nyní je nachystán aktuální materiál a koncem roku dojde k nahrávání nové desky, která bude obsahovat zhruba třináct zpívaných skladeb a maximálně dvě instrumentální čísla jako bonus.

Honza Kirk Běhunek byl letos požádán o další spolupráci s Doro Pesch. Odevzdal jí sedmnáct písní, z nichž se některé objeví na její nové desce. Zároveň se zúčastnil speciálního koncertu Doro 25 let v rocku, který proběhl v Düsseldorfu za účasti Tarji, Nevermore a dalších skupin.

V roce 2007 hrál Kirk mimo jiné s kapelou Kreyson.

Stálého basistu našli Seven až v osobě mladičkého konzervatoristy Petra Bidla, který se nelehkého úkolu zhostil bez sebemenšího zaváhání a během týdne si troufnul na první koncert.

Od odchodu Petra Koláře prošlo konkurzem na zpěváka přes 160 vokalistů. Žezla se nakonec chopil Jiří Komberec. Honza Kirk Běhunek byl v roce 2008 požádán o další spolupráci s Doro Pesch. Odevzdal jí sedmnáct písní, z nichž se některé zřejmě objeví na její nové desce. Zároveň se zúčastnil speciálního koncertu Doro 25 let v rocku, který proběhl v Düsseldorfu za účasti Tarji, Nevermore a dalších skupin.

Na konci roku 2008 byl dodělán materiál na šesté studiové album, které se opět natáčelo ve studiu ve Vyšším Brodu. Album Seven Deadly Sins se tématicky točí okolo Sedmi hříchů a je poprvé kompletně nazpívané. Deska vyšla na jaře 2009 a setkala se s velkým ohlasem. V dubnu kapela odletěla na velký metalový festival do Moskvy, kde hrála mimo jiné po boku Sinner a Primal Fear. Během roku pak projela Českou republiku křížem krážem, objevila se na největších letních festivalech (Benátská noc, Masters Of Rock a pod.). Klip Lost Hero třikrát za sebou suverénně zvítězil v prestižní Rockparádě a tak se objevil ve Vánočním speciálu televize Public TV. Na podzim pak došlo k výměně na postu baskytaristy. Místo Petra Bidla nastoupil Tomáš Kuchta.

V letnu 2010 proběhly dva koncerty v předprogramu německé legendy U.D.O. Fanoušci dali jednoznačně najevo, že Seven byli ze všech předkapel nejlepší. Během těchto koncertů vzniklo přátelství se švédskou kapelou Manimal, s níž chystají Seven v budoucnu turné po Skandinávii.
Začátkem února nastoupil do kapely nový zpěvák Lukáš Písařík.

Added: 10.04.2017, martin