Band

Noisetrap

Aktivní roky: 2008 -Noisetrap
Buď správcem tohoto profilu


Noisetrap je pražská kapela, která svou tvorbou káže pravidla basementpopu, založeného na jednoduchých kytarových partech a temných zvucích syntezátoru, které masivně podporují ženský vokál v první linii.

Kapela vystupuje ve složení: Lucie Bártová (zpěv, baskytara), David Nový (kytara, programming), Alexandr Nikitin (syntezátor) a Mirri Melcr (bicí).

Tato sklepní čtveřice působí převážně na pražské klubové scéně. V zimě 2013 natočila demo obsahující čtyři singly Cocaine Star, Dialogue, Trapped a She Plays the Game, které o rok později doplnili tracky Numb a Noise Trap. S Cocaine Star se Noisetrap drželi celých sedm týdnů na předních příčkách tuzemské hitparády Velká sedma na pražském Rádiu 1.

Tvorba Noisetrap je do jisté míry ovlivněna rozličnými hudebními styly i produkcí mnoha interpretů světové hudební scény. Prvky blues, trip-hopu, post-punku či new wave jim zdaleka nejsou cizí a vychází tak například z tvorby Metric, Radiohead, Portishead, Depeche Mode, Oasis a mnoha dalších. V textech Noisetrap se často objevují netradiční témata, prolínání personalit v ději, jejich myšlenkové pochody a následné činy. Celkově se náměty textů pohybují spíše v ponurých sférách (odtud první část významu basement pop). Hudební vkus a názory na hudební tvorbu se u členů skupiny značně liší, protínají se však v bodě Noisetrap.

Noisetrap vznikli v roce 2008, respektive o rok dříve, v podobě projektu Lucie Bártové a Davida Nového. Po výměně několika vlastních hudebních materiálů se sešli pak více než po roce v zatuchlé sklepní zkušebně na Žižkově (odtud druhá část významu basement pop) a začala se rýsovat prapůvodní podoba Noisetrap. Po dobu několika let se v projektu měnili členové i nástrojová obsazení. Po příchodu bubeníka Petra Makovičky (2011) a následně klávesisty Alexandra Nikitina (2012) dostává seskupení na dlouhou dobu konečnou podobu a začíná působit pod názvem Noisetrap. V dubnu 2016 odchází z Noisetrap Petr Makovička a jeho pozici za bicími nástroji zaujímá mladá bubenická krev Mirri Melcr. V novém složení nyní skupina připravuje hudební materiál na EP, které bude natáčet na zimě 2016 v pražském studiu http://atlanticrobotmusic.com/.

Added: 23.04.2017, martin