Band

Calidad

Year: 2006Calidad
Buď správcem tohoto profilu


CALIDAD začali své působení v roce 2006 jako projekt několika kamarádů s rozličným hudebním vkusem, ale velkou chutí hrát a skládat vlastní rockovou hudbu. Po prvních kompozičních experimentech a vnitřním srovnávání hudebních vlivů nahrála kapela na jaře 2007 svoje první Promo ve studiu Good Day (skladby Son of Indolence a American Style) ve složení Josef Fišer, Tomáš Masopust, Ondřej Svačina a Dušan Liščák.

Na prvním regulérním albu Searching for Release, které vzniklo o rok později (2008) ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře se již kapela vyprofilovala jako trashmetalová skupina, začleňující nicméně do své tvorby různorodou paletu rockových žánrů. Následovala řada koncertů po celé republice včetně Rock for People, Rockování, Žižkova vraždícího palcátu a mnoha dalších.

V roce 2010 navazují CALIDAD na prvotinu druhým demo snímkem No Army Save You Now, na kterém ve třech skladbách stále více profilují svůj trash metal ke kombinaci tvrdých a rychlých riffů s melodičtějšími polohami včetně vokálů.

Přestože měli CALIDAD na začátku roku 2012 připravený materiál na nové album, peripetie a obměny na postech bubeníka (Dušana Liščáka nahradil za bicíma Lukáš Babíček) a kytaristy (odešel Ondřej Svačina) nakonec zapříčinily, že album nevyšlo.

Po zapojení Jindry Brožka (ex-xXXx) v roce 2013 se kapela rozhodla starší materiál nevyužít a pracovat na nových skladbách.

Added: 23.05.2017, martin