Band

Ztráta času

Aktivní roky: 2006 -Ztráta času
Buď správcem tohoto profilu


Všechno začalo v roce 2001 vlastně tím, že Ondrův kámoš ze třídy začal hrát v kapele Yourself z Mostu na bicí a Ondrovi se to natolik líbilo, že chtěl začít taky na nějaký nástroj hrát.Akorát…dyž von nevěděl na co…a…tak mu ten kámoš, jmenovitě Radek, řekl že samozřejmě že na bicí že je to nejlepší nástroj takže si Ondra sehnal nějaký strašný bicí na který nešlo hrát a pak další a nakonec z toho poskládal provozuschopnou soupravu a začal do toho doma mlátit a docházet do ZUŠky a učit se. Asi půl roku nato se Ondra postupně poznal s Provázkem na pikantních mejdanech, který se odehrávaly každý víkend v hospodě v Okoříně.
No a jednou se Provázek vypotácel v hospodě ze dveří a říká Ondrovi: „Ty máš bicí! Já mam harmoniku takže založíme kapelu“ a přibrali k sobě Smeťáka, kterej měl a pořád ještě má akustickou kytaru se snímačem, a v zimě 2001 začli hrát u Ondry v pokoji. Ondra si dal na bicí ručníky aby to nebyl takovej rachot, Provázek „vohulil“ klávesy na plný pecky a Smeťák hrál na kytaru zapojenou do bedýnek od počítače. Já jsem se jim tenkrát jenom posmíval, ale postupně jsme se začli bavit s Ondrou, protože jsem hrál na housle a Ondra chtěl rozšířit počet nástrojů v „kapele“. Mezitim ta „kapela“ přestala hrát, protože to nešlo bez základního vybavení. Provázek si posléze koupil min. 30 let starou baskytaru a zkoušel na ní hrát, akorát se mi začla líbit tak jsem mu jí postupně zabavil, koupil na ní nový struny, zjistil, jak se ladí a začal jsem brnkat. Mezitím se do toho pustil Lukáš, Ondrovo brácha, kterej si koupil elektrickou kytaru i s kombem, což bylo pro nás naprosto úžasný a začal se na to učit hrát.
Provázka mezitim chytly zase nějaký jiný zájmy, takže jsem začal hrát já na basu s Ondrou, půjčovali jsme si kombo od Lukáše, protože ten s náma nemohl hrát protože nic neuměl. No já s Ondrou jsem z toho byli úplně nadšený a řekli jsme si že budeme hrát jedině punk a to už nám teda zůstalo přišitý asi napořád. Provázek mezitim koupil další kombo, 150 watový megavýkonný plzeňský výroby . Takže jsme začli shánět kytaristu a sehnali jsme Kamila, kterej hrál už docela dlouho, akorát že nikdy nehrál v kapele takže se s náma nemohl sehrát a nic moc jsme s ním nebyli schopný zahrát, takže to s ním šlo nějak do ztracena.
No a mezitim už se asi Lukáš něco naučil protože když jsme s nim jentak jednou zkoušeli hrát tak zahrál hned všechno co jsme po něm chtěli, no a byli jsme spokojený a hráli jsme píničky o různejch punkovejch kapel, který se nám líbily. Jednou jsme zajeli do Varů koupit opravdový basový kombo, stálo 8000 což nás zaskočilo a skoro jsme neměli na benzín zpátky. Pak jsem ještě pořídil mikrofon akorát že do něj neměl kdo zpívat protože hrát a zpívat byl pro nás tehdy nadlidský výkon, takže na scénu se vrátil Provázek, naučil se zpívat písničky který jsme uměli a tak jsme odehráli naše první vystoupení na Openair agro party 1 na začátku prázdnin 2002. No nejlepší z nás byl Provázek, protože zpíval docela dobře, my to zahráli sice skoro bez chyb ale bylo to příšerně bez šťávy když jsem se díval na video, kde je to natočený.
Po Openairu dostal Ondra ten nápad, že vezmeme Hanze jako zpěváka protože uměl psát texty a skládat písničky. Tak jsme ho vzali a byli jsme nadšený, dělali jsme první vlastní písničky a tak. No Provázkovi se Hanz ze začátku moc nezdál…Seznámili se týden před dalším Openairem, který byl na konci prázdnin a něco zpíval teda Hanz a něco Provázek. Mezitim si založil „kapelu“ Jarda Feneš, kluk kterej hrál na kytaru a chtěl hrát původně s náma ale my ho nechtěli protože je to hrozně nespolehlivej člověk, sice hrál 10 krát líp než my, ale prostě ne. No ta kapela byla POPPELL a chtěli s náma hrát na Openairu. Tak my jakože jo, jenže z nich týden před akcí vylezlo že vůbec nemaj bubeníka a že budou muset hrát s Ondoru, tak se to během 2 zkoušek naučili s Ondrou. No tady je vidět jak záhadná to je kapela, nechápu, jak se mohli naučit asi 15 písniček za 2 měsíce a ještě k tomu bez bubeníka no a tak…Takže další Openair. Pěkně jsme to tam podělali, písničky jsme museli začínat hrát několikrát, Lukáš to pěkně kazil, protože 2 dny před Openairem přijel z fotbalovýho soustředění a nic neuměl a ještě měl novou kytaru, na kterou si nemohl zvyknout. Po nás hráli Poppell, s Ondrou hráli dobře akorát to pak bylo zase už s Ondrou špatný, protože se zmazal a už nemoh hrát takže to tam pak nějak pytlíkovali bez něj a už byla nuda.
Po Openairu jsme se vehementně připravovali na Silvestra…3 měsíce!!! A výsledek byl přímo hrozivej, písničky, co jsme složili, byly příšerný a hlavně jsme se pěkně vožrali před hraním, Onrovi při první písničce vypadly asi 10 krát paličky a všechno bylo na nic, měli jsme špatný kabely takže komba chvíli hrály, chvíli ne a vůbec celý to bylo strašný. Ještě že se jmenujeme Ztráta času. Asi v 1 hodinu po půlnoci na sál vtrhla horda cikánů a dali nám všem do držky takže…no to je u cikánů normální, jediný štěstí, že neměli kudly jinak by tam 100% někoho zamordovali. No nejlíp na tom byl Provázek, kterej to celý prospal v šatně a když vylez tak si myslel že došlo pivo :-) No a ještě Mikle, kterej šu… Joudov.. no nic :-)
Po Silvestru jsme se celý rok 2003 pomalu, hodně pomalu zlepšovali, došlo k tomu, že Provázek se vrátil ke svému nástroji, totiž k harmošce. Poslední koncert roku 2003 byl 15.prosince v Žatci v kulturáku. No a jelikož se to tak nějak potácelo odnikud nikam a bylo to takový nanic, tak jsme si s klukama řekli že už nechceme hrát s Hanzem. Hanz si s náma stejně nerozumněl, byl to vždycky takovej externista, jeho myšlení bylo poněkud egocentrické, což neustále někoho sralo. Nebudu tady rozebírat co všechno vyváděl ale věřte, že jsme si ho užili ažaž. Když se na mě jednou kvůli nějaký mojí normální poznámce vrhnul jakože mi chce dát přes hubu, tak jsem si prostě řekl že takovej člověk v kapele být nemůže a na Silvestra mu oznámil, že u nás končí. To se ví, že Hanz jaksepatří vyváděl a neobešlo se to bez pořádných emocí. Pak jsme se jenom trošku dohadovali kdo bude zpívat a nakonec jsem teda prosadil to, že zpívat budu já a postupně se bude ve zpěvu angažovat i Lukáš, kterej tedy zatím svoje hlasivky moc ovládat neumí, ale lepší se.
2004- Další z pozitivních změn bylo, že jsem u nás ve sklepě vybudoval pořádnou zkušebnu. Sice není moc velká, ale zvuk tam je naprosto senzační. U Ondry v pokoji to už nebylo únosný, protože bysme ohluchli, Ondra si věci odstěhoval do Plzně na kolej a z jeho pokoje zbyly holý stěny, takže příšerná ozvěna a hroznej rachot a stejně jsme se nikdo neslyšel, co tam vlatně hrajeme. Takže v nový zkušebně je to pro hraní naprosto geniální, za půl roku jsme se sehráli tak, že už konečně nemáme problémy s rytmikou, akorát Provázek ještě trochu ujíždí, ale to se časem taky podá.
Další změnou je to, že jsme své řady rozšířili o saxofonistu Honzu, protože všichni máme moc rádi skáčko a skáčko bez sága není skáčko. Takže teď namáháme mozkové závity tím, že se učíme skládat ska se saxofonem, jde to dost pomalu, ale jde to. Celkově tedy v naší nové éře jsou písničky sice měkčí než dřív, zato ale mnohem melodičtější a veselejší. No a koncerty nás teď taky baví víc než dřív, akorát máme teď na hraní dost málo času, hlavně kvůli škole, ale tím víc se na hraní těšíme a tím víc si to užíváme…

Added: 10.09.2017, martin