Band

Bethrayer

Aktivní roky: 1991 -Bethrayer
Buď správcem tohoto profilu


Skupina Bethrayer vznikla v roce 1991, kdy ji založil kytarista, později i zpěvák Olaf, dnes jediný původní člen. Od samého počátku své existence se věnuje tvrdé muzice od thrash metalu po nu-metal.
- Po dobu existence kapely, se v ní vystřídalo mnoho členů.
- Ze začátku působení se Bethrayer věnoval spíše thrashové, místy death metalové muzice a v tomto stylu kapela natočila první demo v roce 1992, a to "Jak se Plaší smrt".
- V roce 1996 spatřuje světlo světa další nahrávka, již o hodně vyspělejší, anglicky zpívaný, rychlý thrashový materiál "Manipulation", což je první nahrávka, kde se Olaf ujal jak kytary, tak i zpěvu.
- V dalším období postupně přichází již současní členové a to bubeník Sádlo a kytarista Pegar (ex-Barricade).Tímto se v Bethrayeru utváří současné dlouholeté, tříčlenné jádro kapely.
- Kapela už v roce 1999 předskakuje americké hardcore legendě Pro-Pain.
- Někteří členové si poté odskakují do bočního crustového projektu Mindlock, se kterým hrají na spoustě festivalů spíše extrémní muziky .. např. 1. ročník dnes známého festivalu "Obscene Extreme" v roce 1999 .. Mimo to také nějaké zahraniční koncerty, např. v Itálii po boku žánrových ikon Cripple Bastards atd.
- V roce 2002 přichází kytarista Svaťa a Olaf odkládá kytaru a věnuje se jen zpěvu.
- Bethrayer se nyní odklání spíše do nu-metalových vod, využívá zkušenosti se sedmistrunnými kytarami a multiefekty z posledních pár let a v roce 2004 natáčí desku "Ray of Hope".
- V roce 2007 se kapela pouští do natočení "promo nahrávky" k budoucí nové desce .. Na nahrávce se objevují songy: Již delší dobu živě hraná "Šibenice v srdci", "Voodoo Manual" a "Ozvěny pod hladinou".
- Poté, na konci roku 2007, opouští skupinu kytarista Svaťa a basák Mara. Kapela hledá nové členy.
- Zanedlouho přichází do kapely basák AleK (březen 2008) a zpěvák Olaf bere zpět do rukou kytaru, jako za starých časů. Bethrayer se vrací k tvrdší muzice, kde mísí více vlivů a připravuje nový materiál .. co se týče nevděčného škatulkování, tak thrash/core bude asi nejbližší.

::: Bethrayer se ročně představuje na desítkách koncertů, festivalů a různých akcí :::

Added: 12.09.2017, martin