Band

Asgard

Aktivní roky: 1987 -Asgard
Buď správcem tohoto profilu


Historie kapely Asgard sahá až do roku 1987, kdy jej zakládá frontman a zpěvák Mira Horejsek. Kapela za svých takřka 20 let činnosti prošla neuvěřitelným množstvím změn jak personálnich tak hudebních. Za tyto necelé dvě dekády vydala tři demo nahrávky - Road To Devil (dnes již raritní,neřku-li kultovní záležitost), Hraběnka Bathory a Asgard, CD Kletba Krále Stacha a naposledy MiniCD Bezmocné Nebe. Z původní sestavy zůstal jen Mira - zpěv. Dalšími členy již takřka 4 roky funkční sestavy jsou Olsson (ex-VUVR, ex-Happy Death) - bicí, Parambucha (Solfernus, YBCA) - basa, Slavus (ex-Inner Fear) - kytara a Lukin - kytara. V současnosti se usilovně pracuje na skládáni materiálu pro druhou dlouhohrající desku, která nese stopy vlivu progresivně laděných kapel, takze věříme, že se máte všichni nač těšit! Kapela se mimo jiné již několikrát potkala na pódiu s takovými veličinami jako jsou Root, Torr a např. francouzští Misanthrope a vždy se setkala s velmi pozitivním ohlasem. S kapelou Root došlo i k užší spolupráci, jak je možno slyšet např. z nahrávky Kletba Krále Stacha.

Další dekádu otvírá rok 2009, kdy z kapely odchazí Olsson a Slavus. Kapela se však rychle vzpamatovává a nabírá mladou "nezkaženou":D krev v podobě kytaristy Pačesa a bubeníka Filipa Smetany. A děj se vůle satanova...

Další posilou v řadách Asgard je mladý a talentovaný kytarista Honza Zbavitel. Který nahrazuje Lukáše Gazdu! Luke, za vše pro asgard díky!

Na přelomu roku 2009/10 kapela Asgard natočila novou desku Zlověstné Časy! Deska vyšla u Panda Music a obsahuje deset skladeb. Texty dodal sám Jiří Big Boss Valter. Dále se na desce podíleli Petr Blackie Hošek, Marek Pala, Lukáš Gazda.

Added: 13.09.2017, martin