Band

Vepřové Komety

Year: 2003Vepřové Komety
Buď správcem tohoto profilu


Vepřové komety vznikly v roce 2003 jako dětská kapela. Dnes jsou nejen na pražské klubové scéně důvěrně známí jako energická funk - rock'n'rollová skupina, která občas zabrousí k reggae nebo třeba drum'n'bassu. V roce 2009 vydali EP Alena a v říjnu 2010 k němu přidávají další s názvem Hotel Budovatel. V srpnu zvítězili v divácké soutěži klubu PopoCaféPetl, díky čemuž nahráli další singl Odvěsna, vypuštěný do éteru s klipem. V roce 2011 díky masivní podpoře fanoušků vyhráli únorové kolo soutěže Futureline pořádané v Paláci Akropolis.

Komety se inspirují širokým spektrem hudby s těžištěm u Red Hot Chili Peppers a Jamese Browna, soustředí se především na rytmus, zpívají vesměs česky. Zpívající jádro kapely tvoří kytarista, bubeník a baskytarista, další osazenstvo čítá sólovou kytaru, klávesy, a saxofon. Podobou i sehraností působí jako bratři, kterými sem tam někteří z nich jsou.

Kapela i se svým názvem provázela hráče od dětství, folkový repertoár vystřídal rychle bigbít, který vydržel dlouho; už je to ale delší doba, co Komety dělají do funku.

Pražákům jsou dávno známí jako autoři neslavné písně Alena má kozy jako balvany a protidrogového Regé.

Nečtěte a poslouchejte! (a hlavně přijďte)

Komety jsou k vidění hlavně v Praze a okolí, v Řevnicích nebo v Černošicích, kde zkoušejí. Na pozvání objíždějí kluby a festivaly po ČR.

Added: 02.10.2017, martin