Buď správcem tohoto profilu


Band

DiegoAktivní roky: 2004 -Diego
Zdroj: Mário Gešvantner


Diego je nezávislá kapela ze Slovenska, která vznikla v roce 2004. Jejich první singl "I Know Myself" byl vypuštěn v roce 2005 a byl následován eponymním debutním albem "Diego", zcela v angličtině. Oba singly a album byly velmi úspěšné a "I Know Myself" byla jednou z nejhranějších písní na alternativním Radio FM.

Kapela, doposud složená z Diego K (zpěv, kytara), Diego S (basy, vokály), Diego V (kytara, zpěv) a Diego C (bicí), rozšířila nová členka Ali Ali , vokály) na jaře roku 2009. Ali obohatila Diego víc než jen vizuálně - kombinace jejích houslí a klávesové podpory pro kytaru ohromila fanoušky i kapelu tak, že Ali se připojila k nahrávce druhého alba Diega Diego "Peripheries ". Stejně jako první album je také druhý v angličtině. Peripheries byl zvolen Album roku 2009 v alternativní hudbě Radio_Head Awards.

Kromě mnoha koncertů samostatně nebo s jinými slovenskými kapelami podpořil Diego různé zahraniční kapely, jako jsou Redakci nebo Zita Swoonová.

Diego v současné době připravuje své třetí album, první z nich nazvaný What Now? byl vyspuštěn v červnu 2016 a byl velmi dobře přijat. Některé nové skladby z nadcházejícího alba, které se očekává na podzim roku 2016, byly představeny v srpnu na populárním slovenském festivalu hroznů.
2017-10-07, martin