Band

Spasm

Aktivní roky: 2000 -Spasm
Buď správcem tohoto profilu


Epocha Spasm se otevírá na počátku zimního měsíce ledna roku 2000. Prvotní zaměření bandu coby bočního projektu kapel Psychopathia a Romantic Love se diametrálně změnilo. Postupem času, kdy kapela Psychopathia (která do té doby byla regulérní kapelou) se odebrala k věčnému spánku, stal se Spasm regulérním bandem s jasně vytyčeným cílem – hrát extrémní muziku s co nejoriginálnějším konceptem. První line – up byl tvořen ještě dalším kytaristou Psychopatie – Mirou, ale po krátkém angažmá kapela vykrystalizovala ve tříčlenné složení. V této době byl sestava následující: Sam – basa, Lukáš – bicí, Máňa – vokál. Během následujícího roku se pečlivě komponovaly songy pro debutní demo “Spasmatic Secretion“, které spatřilo světlo světa v květnu roku 2001, ale nebylo nijak prezentováno ani šířeno mezi posluchače. Poté prochází Spasm určitým vývojem, kdy se snaží formovat svůj aspoň trochu originální styl hraní (kapela odmítá využívat služeb kytary) a kdy participuje na nejrůznějších akcích a koncertech. V roce 2004 zažije Spasm zásadní zlom ve své kariéře – natáčí promo CD pro případné vydání pod záštitou nějakého labelu, což se nakonec povede.

Label Copremesis prod. vydává Spasm debutní album v květnu 2005. Po myšlenkových i konceptuálních rozepřích z kapely odchází vokalista Máňa, na jehož post je přizván majitel vydávajícího labelu Radim – Copretina. Takže nynější a nejaktuálnější line – up je: Sam – basa, Lukáš – bicí (též Translunaria), Radim – vokály. Poté, co debut “Lust For Feculent Orgasm“ vyšel, kapela účinkuje na rozličných festivalech a koncertech, ze kterých byl Obscene Fest 2006 nejdůležitější prezentací Spasm ve své dosavadní kariéře.

V průběhu dalších tří let horda intenzivně koncertuje doma, v Polsku, Slovensku, Německu a Rakousku, podílí se na několika zahraničních kompilacích a také pracuje na následovníku první desky. Výsledkem tohoto úsilí je eskalující vřelé přijetí mezi fanoušky a fanynkami, taktéž vzrůstající zájem a obliba na scéně obecně.

Na počátku roku 2008 se kapela vydává do studia, aby zvěčnila materiál pro druhou "dlouho"hrající desku. Podaří se nahrát velké množství songů, takže několik flákot je umístěno na Split EP se slovenskými grindovými přáteli Mizar, jež v březnu 2008 vrhne do světa kapelní kamarád Bohdan a jeho Rarach Katus rec.

Nastává další éra v historii Spasm, kdy po delších peripetiích technického rázu vychází v říjnu 2008 druhá deska "Paraphilic Elegies" pod křídly německého labelu Rotten Roll Rex. Na podporu alba Spasm začíná koncertovat zprvu nenápadně, zato v následujícím roce 2009 se pouští do hraní se vší vervou a maximálním zápalem.

Během let 2009 - 2010 si kapela předsevzetí "hrát co nejvíce" vzala opravdu k srdci a dostává se i ke koncertům a festivalům v Evropě, jako například na Ukrajině, v Portugalsku či Holandsku, stejně tak jako ve své domovině, kde hojně vymetá spoustu akcí. Navíc, kapela natáčí svůj oficiálně první videoklip a též se schyluje k přípravě dalšího CD.

V létě 2011 po dlouhých třech letech vychází nové CD "Taboo Tales" a šílený šulinotoč jménem Spasm se znovu rozjíždí.

Rok 2012 se nese v duchu příprav na první skutečné evropské turné s přáteli Gutalax. Celé tour obsáhne 10 koncertů v 10 dnech a kapela tak projede 5 zemí. Celá akce se nadmíru vydaří a rovněž merchandise, který je bohatší více než dosud, maximálně propaguje kapelu.

V letní sezoně roku 2012 kapela zahrála na slovutném Obscene Extreme Festu a týden předtím na Extreme Festu v Rakousku, Německu a Švýcarsku. Poté jsme se na podzim objevili v Holandsku, Německu, Polsku a Švýcarsku na parádních akcích.

V roce 2013 jsme si poprvé zahráli v Rusku a také se zúčastnili skvělého menšího festu Antitrend Festu v Čechách a v prosinci parádního Rape The Escape Festu v Rakousku.

V lednu roku 2014 jsme dostli jedinečnou šanci účasnit se 14 denního turné po Mexiku coby hlavní kapela. Turné bylo skvělé a úspěšné. V květnu jsme se vydali dvakrát do Holandska na dva perfektní festy, Grindhoven v Eindhovenu a Neurotic Death Fest v Tillburgu, který patří mezi největší extrémní indoorové festivaly v Evropě.

Nyní se těšíme na svou premiéru na českém největším extrémním festivalu Brutal Asault a na třetí účinkování v rámci slovutné Fekal Party. Mezitím si odskočíme do Anglie, kde proběhne grindový festival Chimpy Fest.

Added: 07.10.2017, martin