Band

Hellstrike

Aktivní roky: 2007 -



Hellstrike
Buď správcem tohoto profilu


Kapela Hellstrike (nebo lépe řečeno impuls k založení této kapely) vznikla zhruba v říjnu 2007 v hlavách Dejfa (zpěv) a lukshika (kytara).

Odstartovalo se to tím, že jsme začali vymýšlet skladby, které šly jiným směrem, než kterým se ubírala naše tehdejší kapela – Propaganda co.. Tyto skladby více ladily našim uším než tehdejší repertoár Propagandy, tak jsme začali zkoušet individuálně a přemýšlet nad založením nové kapely. Po určitých osobních neshodách mezi námi a zbytkem kapely a za účelem založení Hellstrike jsme soubor opustili. Tím se pro nás otevřela nová kapitola a my jsme začali přemýšlet, koho k sobě přibereme. Jako první se do našich řad připojil náš starý známý bubeník Davidoff (ex-Nikdy dost, Propaganda co.). Vzhledem k tomu, že se nám spolu už v předcházející kapele hrálo skvěle, to byla jasná volba. Místa hlavního kytaristy a doprovodného zpěváka se chopil mladý talent Martin „Mates“ Musil, kterého Dejf znal z jeho působení v různých místních kapelách, a když se rozhodovalo o další kytaře, byl první, kdo ho napadl. Po různých peripetiích se zkušebnou, kterou jsme za boha nebyli schopni sehnat, jsme se v lednu roku 2008 nastěhovali k jedné místní kapele, která nám jako jediná poskytla azyl (díky Pačesu). Od této chvíle jsme se pustili do chystání materiálu který bychom mohli natočit a prezentovat se s ním naživo. Poslední, co nám chybělo, byla basa. Té se v únoru 2008 chopil Loki (jinak The Breed). V této sestavě jsme připravili a natočili mini-cd For All The Bitches a pomalu ale jistě chystáme i koncerty, na které už se těšíme jak sviňa... Co dál??? Za podpory alkoholu a marihuany si užívat toho co děláme a hlavně nadále makat..

22. 2. 2009 dochází k první personální změně - odchod Davidoffa je definitivní a kapela se omlazuje :) Na jeho místo totiž přichází Alice, který jinak také působí v kapele SAARS. S novým bouchačem aktivně koncertujeme a i nadále aktivně koncertovat budeme.Taktéž pomaličku a pečlivě chystáme novej matroš, o němž už teď můžeme prohlásit, že bude sice logicky navazovat na svého předchůdce, ale posun tam cítit bude.V červnu letošního roku přichází další změna v sestavě.Lukshika střídá další brněnské drtič šesti strun Jura.

Další etapa peklonoidních maniaků nabírá na otáčkách. Život nepřipravuje nic tak, aby nebylo problémů nekonečně mnoho, ba naopak a my se s tím musíme vyrovnat jak nejlépe to jde. Pro nedostatek času a ztrátě zaměstnání opouští kapelu kajtrista Jura, který nám pomohl překonat jednu z mnoha krizovek a tímto mu děkujeme za energii co do nás vložil.
I přes tuhle prekérní situaci si užíváme všelijakých pochutin a pracujeme na novém materiálu k plánovanému plnohodnotnému albu, které dostane předvoj v podobě dvou songů, které naznačí, jakým směrem se bude ubírat celé album.

Začátkem letošního roku se na našem profilu oběvily dvě nové věci: Dirt a Delirium a nadále se aktivně koncertovalo, ale uvnitř kapely to začalo skřípat. V poslední době mezi námi vyvrcholila jak osobní, tak i tvůrčí krize a my se vzájemně schodli, že už to takhle dál nejde. A proto se k nám vrací zakládající člen a člověk, jenž nabubnoval naše mini-album For all the bitches. Nyní se s chutí vrháme do tvorby nového materiálu a to v sestavě, ve které jsme tuto kapelu zakládali, a ve které se nám již v minulosti nejlépe tvořilo.

Added: 16.10.2017, martin