Band

Funkce šroubu

Aktivní roky: 1997 -Funkce šroubu
Buď správcem tohoto profilu


Kapela vznikla na jaře 1997 v Blatné ve složení Hulán - bicí, Holmi - basa, Bůček - kytara. Později přichází Voky za mikrofon. 19.9. téhož roku proběhne první koncert v Buzicích.

Na jaře 1998 do kapely na kytaru přichází Bafalo z kapely Kašel a začíná se více koncertovat. V březnu 1999 je z kapely vyhozen Bůček pro nezřízený hulení a chlastání a s tim spojenej přístup ke kapele. Nutno ale dodat, že prvotní tvorba kapely byla především jeho zásluhou a že napsal většinu textů písniček. Následně do Funkce přichází na druhou kytaru hrát Ymrich alias Strachy z kapely Kroužek kolečko a pomalu se začíná tvořit úplně nový repertoár. Na podzim 1999 je z různých nahrávek ze zkoušek sesbíráno demo s názvem "Dobrý den" o 17 písničkách. Celková úroveň nahrávky je hrozná, ale je to jediná nahrávka, která dokumentuje první etapu tvorby Funkce Šroubu.

V lednu 2002 se natáčí 6 písní určené na singl ve studiu Hacienda u Miloše "Dodo" Doležala. V únoru se dotáčí dalších 7 písní pro kompletní CD a v Buzicích se křtí singl s prvními 6 songy. S kapelou se dočasně loučí Bafalo, který odlítá na neurčito do Ameriky. Za něj zaskakuje jeho bratr Bafalo jr.

V dubnu 2003 se konečně křtí kompletní CD pod názvem "Nepřipadá vám někdy?". V téže době se kapela umisťuje v hudební soutěži "Plzeňská můza" na prvním místě. Jako cenu dostává nahrávání ve studiu exAvik v Plzni kde v prosinci natáčí nové CD. Na jaře 2004 náhle odchází Strachy pro nedostatek času. Naštěstí se Bafalo vrací z cestování a bere zpět post kytary. V červenci vychází sampler Move Your Ass 6, na které je FŠ zastoupena písní Síbrťák.

15. ledna 2005 vychází CD "Divim se divim..." natočeno v Plzni pod zvukovou taktovkou Pavla Broma. V září mizí na neurčitou dobu mimo republiku Voky. Zaskakuje za něj Koník z blatenský kapely Zákaz uvolnění. Po roce se Voky vrací, ale stěhjuje se na Moravu a tak se musí s kapelou rozloučit. Post mikrofonu bere Spitkinc a po půl ročním zkoušení se začíná koncertovat a skládat nový materiál.

V zimě 2008 se opět ve studiu Hacienda točí 13 nových písní, které vyjdou v květnu 2009 na CD pod názvem "Čert ho vem". CD vychází na labelu Papagájův hlasatel. Tamtéž kapela natáčí na konci roku 2009 překopávku koledy Den přeslavný určenou pro sampler Rokové vánoce. Kapela koncertuje a připravuje nový materiál.

Na začátku roku 2012 se kapela loučí se Spitkincem a na jeho místo nastupuje Koník, který již v kapele před časem působil jako záskok. Ten za mikrofonem vydrží do roku 2015, po té za něj nastupuje Pragi.

Added: 16.10.2017, martin