Band

Dexempo

Year: 2002Dexempo
Buď správcem tohoto profilu


Kapela, která vznikla někdy v roce 2002 na popud Milana Lebedy, baskytaristy hrajícího snad ve všech možných kapelách, naléhajíc na Luboše Zelnera (nýnějšího frontmana kapely), aby vytvořili už v tak přeplněném světě kapel a žánrů nový hudební styl. Tzv. alternativu. Po řadu let nejspíš pátrali a bádali, co by se dalo vymyslet, jelikož až na pár uměleckých počinů Luboše Zelnera se nedělo vlastně nic.

Složení kapely se různě měnilo. Mezi členy se též může zapsat Dan Šakavý (kytarista), Michal Hrubý (klávesista a vynikající trombonista), kteří spíše jen nahlédli do kuchyně Luboše a Milana v jejich bádání.

Po odchodu Dana a Michala se hledal kytarista, který by dokázal uvěřit v počínání Luboše a Milana a vytvořit tak pevnou půdu pod nohama pro další tvorbu.

Na podzim roku 2007 se připojuje Marek Halamíček hrající na kytaru a dá se říct, tedy někteří členové to tvrdí, že tím to momentem se dá považovat zrození Dexempa.

Snaha o vytváření nových a nových písniček však nenapomáhala situace, že kapele scházel bubeník. Ovšem zároveň bylo velice těžké sehnat bubeníka, který by dokázal projít náročným sítem konkurzu a zároveň našel oblibu v tvorbě kapely. Až se podařilo téhož roku najít skrytý talent Zdenka Hellera.

V tom to složení kapela uskutečnila pár významných vystoupení. V Březnici, v Milíně a naposledy viděna v Podlesí.

I když od té doby se kapele nepodařilo vystoupit na živo, přesto se tvůrčí schopnosti rozvíjeli na dále, když vzniklo první cd s názvem „Ona je ona“ v roce 2010, z něhož využili i pár písniček k natočení videoklipů „Můj tata džess“ a „Pohádka o mužské odvaze, co nedopadla blaze“.

V roce 2012 byla velká snaha vystoupit před posluchači a ukázat se s již hodnotným repertoárem čítající kolem dvaceti písní zaručující osamostatnění se při pořádání koncertu. Bohužel této vizi nešel naproti Milan Lebeda, který v té době už byl členem známé pražské kapely hrající jižanský rock Pumpa. A tak se zakládající člen rozloučil s kapelou, která chtěla jít svou vlastní cestou.

V roce 2013 se do toho kapela skutečně obula. Po krátké spolupráci s baskytaristou Tomášem Přibylem konečně našla spřízněnou duši (jak hudební tak lidskou) v Michalu Hrubém. Michal nyní basuje na klávesy a poctivě se učí.

Dexempo letos již stačilo vystoupit - třikrát v hospodě U Přemysla v Milíně, v klubu Trezor v Dobříši, na zahájení letní sezóny v Kožlí, na festivalu v Jincích a na soutěži kapel Rock Pro v klubu Music City v Praze.

Added: 20.10.2017, martin