Band

Ravelin 7

Aktivní roky: 1997 -Ravelin 7
Buď správcem tohoto profilu


Na začátku byly severočeské Sudety, ústecká průmyslovka a nacpaný vagony sxe a punk děcek, který táhly za elektrizující atmosférou hard core koncertů na strahovskou Sedmičku, do Žalhostic u Litoměřic nebo kamkoliv jinam…byla zhruba polovina 90let. Vzrušující doba plná energie, aktivity a velkých zážitků.

V té době (1997) vznikli během pití čaje Ravelin 7. Z něj se úplně napočátku napil i první bubeník Cimba než se po druhém koncertě ustálila sestava na položkách: Baušty(g), Honza (v), Jarin (g), Lilek (dr) a Kůča (bg). 5 kluků ze 4 měst na severu, který chtěli dělat jen jedno…hrát hard core a žít hard core. Název plný smrti a terezínské romantiky vymyslel kamarád Lukáš Slavíček. Pozdější zjištění, že se jedná o stavbu v zásadě obrannou, neromanticky funkční a nevzhlednou, kapelu už zastavit nemohlo.

Ravelin 7 rozjeli bláznivej mejdan, o kterém nikdo netušil, že bude trvat tak dlouho. Rozjeli se zhurta: řada koncertů, benefiční turné pro Michala Pateru v Německu, turné v Polsku, split LP s Themou 11 a EP „the Seveninch“ během zhruba dvou let.

První opustil pevnost během roku 2000 zpěvák Honza. R7 se chvilku hledali, pak se otřepali, zpěv převzal Baušty s podporou ostatních a původní nasranej uřvanej emocore začíná obcovat s kabaretním rock’n’rollem. Opouští cestu a s chechotem se vydává….někam. Po cestě v tom bláznivym kolotoči někde ztratili bubeníka Lilka a potkali mostecké grindcoristy Ubinu (klávesy) a Třísiho (dr). Zapadli náramně a R7 pokračovali neřízeně dál. Experimentují a kam to povede je v té době říci těžké.

V každém případě se zjevovali na různých nepravděpodobných místech, v klubech, na punk/hc festivalech a free techno akcích, rodili děti a vydávali desky. Tu se objevili v Česku nebo na Slovensku, jindy v Rusku, Polsku, Rakousku, nebo Německu…

V roce 2006 se s R7 loučí Třísi a vrací se Lilek, o rok později se odpojuje klávesák Ubina, místo něj přichází pro další vývoj důležitá multifunkční figura Míša Tomčík (klávesy,g, zvuky). Kapela koncertně odpočívá a tvoří nový materiál. V roce 2010 se během práce na poslední desce vrací i původní zpěvák Honza a kruh se tak uzavírá. Šejkr Ravelin 7 míchá novej koktejl ze starých ingrediencí a nového koření. Na podzim roku 2011 načínají třetí stovku koncertů a co bude dál….?

Dokud to půjde, prostě hrajeme...

Added: 22.11.2017, martin