Band

Overhype

Year: 2004Overhype
Buď správcem tohoto profilu


Tři kamarádi ze střední školy se jednoho dne dohodli na založení hudebního uskupení, které začalo fungovat začátkem září 2004, tenkrát ve složení Marťas (bicí), Pavel (basa), a Martin (kytara). Po několika zkouškách přibyl další člen, Lukáš aka Calwi, Pavlův brácha, který se ujmul zpěvu.

Po neshodách s kytaristou Martinem ho po asi třičtvrtě roce nahradil Honza aka Larwogn, který byl zbytkem kapely vídán na různých hudebních diskuzích. V tomto složení tedy kapela fungovala jakožto revivalová banda někdy od května 2005.

V únoru 2008 si kapela po relativně úspěšných letech hraní prochází nelehkými časy. Nějak to není ono, pořád nejsme schopni dát dohromady vlastní songy. Hudební neshody kytaristy a zbytku kapely brání skládání vlastní tvorby a vyústí až v (přátelský) rozchod s Larwognem. Chvíli to vypadá dost napjatě a počítáme i s tím nejhorším, s rozpadem. Netrvalo ale dlouho a objevujeme inzerát pana Cibula, který se chopil kytary.

S příchodem nového kytaristy začíná kapela pomalu ale jistě vyplňovat repertoár vlastními songy a na přelomu roku 2008 a 2009 vydává svůj zcela první počin: demo CD Hardly Manageable Drug. Samotný rok 2009 se již nese v trochu jiném duchu. Přibývají fanoušci, spousta koncertů a dokonce i nějaké ty letní festivaly. Nesmíme také opomenout krátké působení páteho člena overhype, DJ Dummyho, který s kapelou vystupoval cca rok.

Rok 2010 pak kapela zasvěcuje vydání první plnohodnotné desky MISSTAKE. Po vypuštění desky do světa přichází asi rok intenzivního koncertování, doplněné i o pár výjezdů do sousedního Německa. Koncem roku 2011 se pak dostavuje velký úspěch v podobě koncertního turné po Ukrajině a Rusku.

Na přelomu roku 2011 a 2012 kapelou otřásá krize, která skončí až v březnu odchodem basáka Pavla. Krátce po této události si kapela jede splnit svůj sen - předskakování jednomu z našich vzorů - kaliforské formaci (hed)PE v ukrajinském Kyjevě.

Od června 2012 je sestava opět kompletní a v plné síle. Post basaká zaujímá Ondra a kapela v létě 2012 natáčí a později i vydává EP s názvem Social Influenza.

Added: 11.12.2017, martin