Band

Disolation

Year: 2009Disolation
Buď správcem tohoto profilu


Kapela Disolation vznikla v roce 2009, kdy ji tvořili kytaristi Venca s Honzou, bubeník Viťas, klávesák Dano, baskytaristka Terka a zpěvačka Peťa. Zkouší se ve veřejné zkušebně Bunkryt v Třinci, avšak po několika koncertech a prvních pokusech o vlastní tvorbu se kapela v dalším roce rozpadá.

O něco později se však Venca, Honza a Viťas dávají opět dokupy a společně s novým zpěvákem Tomášem začíná kapela pod stejným názvem Disolation fungovat. Post baskytaristy po dlouhé době hledání zaujímá basák Patrik, se kterým se odehrává první koncert v novém složení a to Bunkrytfest 2012, kde většinu setu ještě stále zabíraly převzaté skladby. Po Bunkrytfestu ale Patrik kvůli nedostatku času opouští kapelu a pozice basáka je opět prázdná. Po pár zkouškách bez baskytary přichází basák Honza a kapela je zase kompletní. Premiéru mělo toto složení o rok později opět na dalším ročníku Bunkrytfestu 2013.

Rok 2014 začal koncertem s kapelou Suffer Age na křtu jejich CD. Po tomto koncertu jsme se rozhodli orientovat už hlavně na vlastní tvorbu a přichází tvrdé zkoušení a skládání nápadů. Na Bunkrytfestu 2014 jsme už odehráli až na jednu písničku celý set vlastních věcí a další nápady se zpracovávají.

Added: 03.01.2018, martin