Band

Wotazník

Year: 2014Wotazník
Správce tohoto profilu
ludvikhusek


WOTAZNÍK je hudební skupina složená ze studentů osmiletého gymnázia v Mladé Boleslavi (G8MB=Polívka).
Počátky Wotazníku sahají až do roku 2008, kdy malý LuDWA začal skládat svoje první písně....

Ale WOTAZNÍK jako takový vznikl až o něco později, v roce 2014.
Dva kytaristé(a spolužáci z ročníku) LuDWA a HoBlo se o sobě dozvěděli na Projektovém dni gymplu, když LuDWA se svojí kytarou začal hrát.
Po potlesku diváků LuDWA jen tak do éteru řekl, že zakládá kapelu a hledá bubeníka."A TO HOVADO BLONĎATÝ SE ROZHODLO, ŽE TO BUDE VON." A tak vznikl základ skupiny. No jo, ale kytarista a bubeník je trochu málo né? A tak jsme začali shánět ostatní členy. A bohudík skončil školní rok.
V září 2014 nás napadlo obejít primány-prváky, a povedlo se!
Sehnali jsme Bassáka Ondru Kubelku (tehdy 12let) a kytaristu Davida Hyblera(tehdy 11let). Začali jsme zkoušet po škole, přímo v budově školy, ale to nedopadlo. A tak jsme zavedli zkušebnu u HoBla doma v Bělé p.Bezdězem, a to vydrželo. A začalo se pomalu rodit album IČ14 z našich vlastních textů a vlastní hudby.

Rok 2015 – v rámci Tulifestu v Liberci vyhráváme možnost nahrát náš první singl v profi studiu Brainstorm Jana Hladíka v Liberci – vybíráme song Démon.

Rok 2017 - stále zkoušíme a hrajeme koncerty ve stejné sestavě - vlastní zkušebna je u HoBla na Bezdězu. Máme hlavně vlastní písničky a snad to letos dá na plné album. V loňském roce jsme začali jezdit vystoupení - fesťák v Plužný, 2 x Praha s FKK, Hradec, Liberec, další Praha s Razzem a EnolouGay. V lednu 17 Klamovka v Praze s Pipelines. Díky všem za příležitost si s nima zahrát!

V únoru 17 jsme se přihlásili do soutěže Boleslavsko hledá talent, tak uvidíme jak naše punk-rockové kreace dopadnou :-))

Na finále jsme složili fungl novou píseň Instinkt (všichni jí říkají Smolaři) a ta lidi a porotu oslovila. Soutěž jsme vyhráli!

Komplet výhru věnujeme na natočení a vydání alba IČ14, které je v září 2017 křtěno v Bělé pod Bezdězem. V průběhu roku stále hrajeme.

Rok 2018 - uvidíme co přinese :-)

Added: 28.02.2018, martin