Buď správcem tohoto profilu

Band

Free FallYear: 1995Free Fall
Kapela Free Fall vznikla na konci roku 1995. Tehdejší tvorba kapely se noří do vod grunge místy výrazně kontrastující s prvky brit-popu.

Naprostý zlom v hudebním projevu kapely nastává s příchodem Dana Prajse, který usedá za bicí a vnáší do kapely svěží vítr v podobě elektroniky a samplů.

V roce 2004 natáčí FF ve studiu Šopa pod taktovkou Standy Valáška první výraznější počin - desku s názvem Difference, která již nese prvky elektroniky a stylově se dá označit jako doom metal. CD obsahuje 9 skladeb. Jako host se zde představuje Monisha Burdová, která se posléze stává stabilní a právoplatnou členkou souboru.

V roce 2005 kapelu opouští kytaristi Tonda Mléčka a Pevel Veselý. Nahrazuje je nový kytarista - Aleš Lenhart, asi po půl roce rozšiřuje řady FF druhý kytarista - Aleš Vávra. Rošáda se nevyhnula ani postu bubeníka. Dan Prajs přenechává místo bubeníka Pepovi Marečkovi, Dan přesto zůstává u kapely coby externí člen, který má na starosti elektroniku a samply. Z původních členů kapely tak zůstal jenom Jindra Hráček - zpěvák a baskytarista.

Během jednoho roku se kompletně změnilo složení FF a začíná se intenzivně pracovat na novém materiálu.

V roce 2006 se kapela hlásí do celorepublikové soutěže Rocková 12, kterou pořádá zlínské rockové rádio. Free Fall se stává historicky prvním vítězem této soutěže a dostává se tak na pódium největšího tuzemského metalového festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích (kde si zahráli např. po boku legendárních Mötorhead) a na pódium Sázavafestu. Dá se říct, že vítězstvím v této soutěži se kapela dostává do povědomí širšího okruhu lidí.

Rok 2007 byl pro kapelu taky velmi významný a důležitý. Kapela zaznamenává další úspěch, tentokrát v soutěži Česká Rocková Liga, kde se dostává až do semifinále mezi 12 kapel, čímž si zajišťuje účast na Basinfirefestu a dostává se na kompilaci ČRL 2007, za což je kapele udělena neoficiální platinová deska.

V témže roce spatřila světlo světa i nová a zatím aktuální deska Garden Of Depression, která je vydána pod křídly vydavatelství Redblack. Natáčení probíhalo opět v lipovském studiu Šopa u Staně Valáška. Deska byla podpořena mnoha kladnými ohlasy ze strany hudebních novinářů a kritiků.

V roce 2008 byl k písni Reality z desky Garden Of Depression natočen první oficiální videoklip.

V roce 2010 kapela nAhrává a vydává desku Double Meaning´s, která obsahuje bonus v podobě videoklipu k písni Amphetamine (kamera, režie, střih - Petr Sitník). Celá deska byla opět nahrána a smícháma s následným masteringem v osvědčeném studiu Šopa.

V roce 2011 opouští kapelu zpěvačka Monisha, kterou nahrazuje Sabina "Sabath" Francová. Krátce po této změně dochází ke druhé. Kapelu opouští kytarista Aleš Vávra, kterého nahradil Maraxs.

Hudby i texty, které jsou kvůli zpěvnosti v anglickém jazyce, jsou výhradně vlastní tvorba.
2018-03-03, martin