Band

Divoký Sny MF

Year: 1992Divoký Sny MF
Buď správcem tohoto profilu


Kapela D.S.M.F. vznikla z kraje roku 1992 v Přerově. Po úvodních zásadních sporech (kdo z kytaristů bude hrát na vyřazený kotoučák z naší základní školy) část kapely odchází a zakládá Leninovy Sáně, později cpt.Trips.
D.S.M.F. vystupuje nejdříve na lokálních akcích, poté pod záštitou punkovýho táty Štěpána Stejskala objíždí i větší fesťáky. Zásadní ránu zasadí kapele vysokoškolské studium, kapela si dává krátkou pauzu…
…i přes velkou snahu se v závěrečných hodinách mnoha společných večírků dlouhou, ale opravdu dlouhou dobu nedaří kapelní pauzu prolomit…
…až v roce 2013, 21 let od založení kapely, se 3 zakládající členové původních D.S.M.F. - Tomáš Kruták, Honza Nejedlý a Pepa Švejda potkávají v 300km vzdálené Praze, na Břevnově v restauraci Drinopol a rozhodnou se v činnosti kapely pokračovat. Vytvoří přitom post interního kapelního kritika. Toho se ujímá Matouš „Rejžek“ Červenka (jako bonus si k tomu bere i post sólového kytaristy a jakéhosi hnacího motoru celé party). Kapela začne tvořit a zkoušet nový a předělaný původní materiál. První vystoupení proběhlo 25.9. 2014 v JazzKlubu U Staré Paní společně s RajVosa Prag Band.
2.4.2016 pokřtila kapela své první EP – všechnomámEPředsebou, za kmotry byla pro svůj optimistický název vybrána kapela A Bude Hůř… album vyšlo u CECEK Records. Název D.S.M.F. byl jako pocta spisovateli Rudolfu Čechurovi (a kvůli neustálým dotazům) částečně rozklíčován na Divoký Sny MF.
9.12.2016 po famózní akci s Celou Pro Klárku v klubu Fatal naznal Rejžek, že je kapela již na takové úrovni, že pozice interního kritika není nutná a kapelu opustil. Postu sólového kytaristy se ujal Michal Pfeifer.
A tak i nadále šíříme svou variaci punkového hesla NO FUTURE - Všechno máme před sebou!

Added: 13.03.2018, martin