Band

InAction

Year: 2014InAction
Buď správcem tohoto profilu


2012
Setkání Vaška Hořáka a Martina Vintra na Pražské konzervatoři vedlo k založení kapely. Právě Martin Vintr přejmenoval kapelu z původního názvu InSactious (název prvního nápadu, který vymyslel Vašek v roce 2010) na InAction.

2013
4. listopadu začala první zkouška s názvem InAction v pražském klubu Paliárka. Zpěvačka Ilona Vintrová, baskytarista Václav Hořák, kytaristé Vít Kodeš a Martin Vintr a bubeník Vojtěch Hýbl.

2014
Martin z kapely odchází a nahrazuje ho kytarista Juan Hernandez. Ten však kapelu později opouští a na jeho místo přichází kytarista Petr Svoboda, který s kapelou na jaře nahrává 4 dema. Dne 17. května mají první koncert na festivalu Karmelfest v Mladé Boleslavi. V září odchází Petr Svoboda a s kapelou začne vystupovat Tomáš Král. V tomto roce se začínají ukazovat na festivalech a také zkusí soutěž kapel Silvercup.

2015
Kapela v tomto roce natočila další dema a více koncertují a soutěží. V červnu se např. ukazují na festivalu Votvírák na Kiss Delta Stage. Na podzim se přihlašují do soutěží kapel Skutečná Liga a GBOB. V obou soutěžích se probojují do finále mezi 10 kapel ČR. Po soutěži opouští kapelu Tomáš Král a Vít Kodeš. Na soutěži GBOB se kapela setká s producentem Danielem Škráškem (Argema) a zpěvačkou Beatrice Todorovou (Abba Stars).

2016
Na jaře začínají natáčet debutové album v Hradci Králové. V tomto období se ke kapele přidá klávesista Marek Šrámek. Bubeník Vojtěch Hýbl opouští kapelu a nahrazuje ho Jan Strejček, který pro album nahraje pouze bicí part. Kapela se do konce roku stále potýká s výměnami a hledáním členů.

2017
Na začátku roku se kapele přidává kytarista Claudio a o pár dnů později se připojí bubeník Pepa Rajtr. Claudio a Marek v květnu odcházejí a na post kytary se dostává Lukáš Fleischhans. Po více než roční pauze se opět dostávájí na pódia pražských klubů...

Added: 15.03.2018, martin