Buď správcem tohoto profilu

Band

Toxic Area

Year: 2015


Toxic Area
Toxic Area je alternative-metalová kapela původem z Žatecka.


Na samém počátku byly tři kapely, na konci pak jen jedna. Tak by se dal shrnout vznik kapely, který se datuje k lednu 2015, oficiálně však kapela vznikla až o pár měsíců později (květen 2015). Kapelu tvoří pět členů – Petr Princ (zpěv), Vendy Pop (kytara), Zbynďa Polák (kytara), Josef Poděbradský (baskytara) a Vojta Princ (bicí) a vyznávají styl označující se jako alternativní metal – tvrdší hudbu mixující prvky rocku, hardrocku, metalu.

Začátky kapely se datují k lednu 2015, kdy tři z bývalých členů kapely Fraternity (Petr Princ, Zbynďa Polák a Vojta Princ) plánovali „poslední koncert Fraternity“ pro žatecké zbytky fanoušků. Bohužel však dva zbývající členové nakonec tuto akci odmítli a tak se ke kapele pouze za účelem koncertu připojil ještě Vendy Pop a částečně i Josef, který ale nakonec nestihl písničky nazkoušet a koncert sledoval jen v publiku. Koncert se ale povedl a tak se toto nově vzniklé uskupení dohodlo na pokračování – pod jiným názvem a pod jiným repertoárem.

Zkoušet se začalo o několik měsíců později, a postupem času vznikala první várka songů – Seven Sins, Bang nebo třeba Little Boy. S prvním koncertem se otálelo poměrně dlouho (zejména kvůli puntičkářskému pojetí Vendyho) a ten se tak konal až v květnu 2016, tedy rok po založení kapely. Od té doby kapela vystupuje po celých Čechách (na Moravě a ve Slezsku nás zatím nechtějí :)) od domovského Žatecka a okolí, po Plzeň, Prahu nebo třeba Ústecko. V červenci/srpnu 2017 natáčí kapela ve spolupráci s Ponte Records první profesionální audionahrávky (skladby Seven Sins, Bang a Need your Passion), které si můžete poslechnout mimo jiné i na této stránce.

Na konci roku 2017 kapelu opouští Josef Poděbradský a roli baskytaristy přebírá Zbynďa Polák.

Členové kapely jsou sice původem z okolí Žatce a svou zkušebnu mají v severočeské obci Vroutek, aktuálně však největší fanouškovskou základnu čítají spíše v Praze, kde žije Petr, a Plzni, kde pro změnu bydlí Venca.

Added: 22.03.2018, martin