Band

VEvývoji

Year: 2009VEvývoji
Buď správcem tohoto profilu


Skupina VEvývoji! vznikla na začátku roku 2009, kdy pojala název anglický - INconstruction, ale vzhledem k časté deformaci krkolomného názvu se rozhodla počeštit. V původní sestavě kapelu tvořil baskytarista Jan Černý, kytarista Rosťa Steiner a bubeník Boris Ha. Po jisté výměně názorů se kapela rozhodla věnovat stylu na rozhraní SKA a PUNKu. Po dvu měsících píle odehrává své první koncerty a rozjíždí svůj vlak dost šíleným tempem. Během let se v kapele objevila půvabná mladice se saxofonem Kamila Kalenská, která to s nimi však dlouho nevydržela. Její místo zastoupil mladý a nadějný intelektuál Mikuláš Martin Pejcha se svojí altkou. V dubnu 2010 kapelu opouští z osobních důvodů Boris a hledá se bubeník nový. Po několika nepodařených pokusech nacházíme posilu na post trumpetisty - Zdeněk Lorenz - se svojí holou lebí a šíleným Pejchou ovládl kapelní show. Na konci srpna 2010 kapela objevuje mladého a velmi šikovného bubeníka Martina Halamu a konečně se zase dostává do otáček. Hned dva měsíce na to vydává své první oficiální CD Přirozený vývoj! (homemade). Křest v Pražském Kainu posvětili legendární muzikanti supiny 100 zvířat a hned následující den v domovském Vlaku Marek Zefv Dočekal spolu s Borisem Ha. Následuje šílené turné po městech Čech i Moravy, spousty nových fanoušků a skvělých zážitků. Nyní je kapela uprostřed Nové éry, kdy obohatila své řady o další dva skvělé muzikanty - Barunku Kolafovou a Jendu Vlačihu. Tahle squarda však nemá dlouhého trvání. Po čase odchází Barunka Kolafová z časových důvodů a spolu s ní i Zdenda Lorenz, který se vydal jiným směrem (Queens of everything). Jení Vlačiha s námi dohrává léto 2011 a též kapelou opouští z důvodů pracovních. Novým přírustkem už na začátku léta se stává Šárka Zdychová (trumpeta + vokály). Začátkem nového školního roku se kapela loučí s bubeníkem Martinem a přichází Tomáš Bryknar. Všechno se ale pomíchalo a v roce 2012 kapela koncertuje v sestavě s novým saxofonistou Janem Drábkem. Je nás zase 6 a je to show!
2013 - Počátkem roku opouští naše řady jeden z kamenů - Mikuláš Pejcha, a spolu s Janem Drábkem zakládají kapelu Mydy Rabycad. Spolu s nimi odchází i Šárka Zdychová, a novými dechaři kapely se stali Tomáš Nosek (tenor saxofon) a Kristina G. Paulu (trumpeta). 1.5.2014 kapela ukončuje svoji činnost a upadá do spánku na dlouhé 3 roky.

Apríl roku 2017 se stává zlomovým v historii kapel VEvývoji! a ta se spolu se singlem Rozbijem rock'n'roll po 3 letech vrací a zozjíždí v sedmičlenné sestavě tour jako nikdy. Obsazení kapely opět dostalo změn. K původní sestavě (Honza Černý, Rostislav Steiner, Tomáš Nosek, Kristina G. Paulu) se už nevrátil bubeník Tomáš Bryknar (válí s Libereckou kapelou Kohout plaší smrt) a jeho místo zastal bývalý bubeník kapely Mimo Jiné Honza Mastný alias Pardál. Novým členem v kapele se stal pozounista Robert Köhler a trumpetista Miroslav Merc.

Added: 25.03.2018, martin