Band

Ropucha

Aktivní roky: 2005 -Ropucha
Buď správcem tohoto profilu


2005 ?

Na začátku bylo slovo, to slovo znělo Ropucha (Rock,punk,chaos) vyšlo z úst Kuby pankáče, človeka který déle jak rok zastával v kapele post zpěváka a přispěl ke vzniku prvotních písní (Áčko, Punk, Proč, krysy), písní jějichž rýmy se skvělě snoubily s hudbou o kterou se tehdá starali Ládik na kytaru a Radim na basu. Na konci léta 2006 přichází do Ropuchy Kuba, kytarista z rospadlé Já Písničky který má za úkol doplňovat sólovou kytaru, přináší některé písně s sebou. Na konci října je hotový první plejlist a koná se poslední dolaďování písní před debutovým vystoupením v Jílovém u Děčína dne 14.10.2006. První koncert končí fiaskem ale rozladění ropušáci se brzi oklepou a pokračují v práci, ke konci roku 2006 a na začátku 2007 proběhnou dva koncerty v hotelu Pasáž ve starých splavech, je pořízen cenný záznam z jedné z těch akcí.Přichází jaro 2007, sestava se hroutí, odchází Kuba Pankáč. Bicák Krtek uskromnil své návštěvy zkoušek. Po dlouhou dobu zkoušejí jen Radim, Láďa, Kuba. Na podzim 2007 se vrací na svůj post bicík Krťa a občas se zase hraje. Ze začátku roku 2008 se hnulo se zkušebnou, zateplení, zakobercování a zaplatování úzpěšně ukončeno, technické vybavení dostačující a zvůšení herní úrovně na sebe nenechalo dlouho čekat. Jaro 2008, Ropucha se štěpí na dvě části, po neshodě na stylu si kluci Láďa a Radim snaží najít svou hudbu.

2008/04/Ropucha pokračuje se svými starými songy v nové sestavě kde jsou posty rozděleny následovně: Bicí : Krtek ; Basa: Drobek ; Kytara, zpěv : Kuba.

2008/05/Kemp slunce v žandově sedmnáctého a o týden později Marcelovy narozky třiadvacátého, svárováci předvedli pořádnou pařbu:)

2008/06/Koncert pro fabriku pakárd, dosti sme se pobavili.

2008/07/druhý koncertí v Žandově, štace v Jiříkově, koncert pro svárováky u Kocoura.

2008/08/Drobek s Kubou dávají dohromady některé písně v improvizovaných prostorech.

2008/09/Kapela získáva prostor pro svou tvorbu ve staré zkušebně.

Koncertuje se na tuningovém srazu v Dubici a toho večera ještě v Exitu v Doksech kde se akce stavá defakto fiaskem bez jakékoli organizace. V Exitu sme nesplašili nikoho kdo by nám pomohl se zapojením klubové aparatury a tak sme na rychlo sháněli kombo na kytaru, odjížděli sme domu unavený.Jen pár zkoušek předchází koncertu v Benešově nad Ploučnicí kde sme zahráli a zabékali jak to šlo. Na konci září se natočil klip ke krabici.

2009/1-8/Furt zkoušíme akorát sem nic nepíšeme.Přichází celkem podstatná změna a to,že přibíráme novýho člena do kapely a tím je bubeník Dan.S krtkem to nemělo cenu páč neměl čas a na kapelu z vysoka sral. S danem přichází po tejdením sezkoušení vydařenej koncert.za čas přichází naše první vlastní akce na který má největší podíl právě dan..Chystáme se na další koncerty a vymejšlíme píčoviny co by donutily líný přizdichcáče vlítnout do poga..

2009/9-12/dalších pár koncertů odehráno..v půlce podzimu nás pomalu ale jistě opouští námi vychvalovaný dan..a už neni tak vychvalovaný.na všechno sere a jediný čeho se zmůže je blbě remcat a všechno oddalovat,do nekonečna slibovat a srát si do vlastní huby.takňák v listopadu je oficialně vyhozenej a stejně dělá zmrda dál. kapela ale pokračuje dál.sme bez bubeníka.teda bubeníka máme ale nemá bici páč mu je ten idiot prodal..

2010----2013 dlouho se nic nepsalo ale udalo se toho dost..takze hralo se hralo.chlastalo se chlastalo.chlastalo se vic ez se hralo tak sme se dohodli ze se na to vyserem ze to nema uz cenu..drobek radsi navstevoval knajpu nez zkusebnu tak to asi ani jinak nemohlo dopadnout.. skoro rocni pauza udelala svoje a zastesklo se nam po hrani..navrat do starejch koleji nebyl tezkej. aspon ze si drobek uchlastal cukrovku a muze se venovat vic kapele.delaj se novy pisnicky.prichazej koncerty,nahravani,vic zkouseni,vic koncertu..to uz se ne moc zamlouvalo krtkovi.zase odmitani zkousek a koncertu..nakonec jeho zlomena zasadrovana ruka nam pomohla vyresit situaci.sou dohodnuty nejaky koncerty a jelikoz je nechceme rusit tak sme poprosili kamose robina jestli by to s nama nezkusil nazkouset a aspon neco vodehrat..z chvilkovy pomoci se vyklubalo ze nam bude hrat na stalo..kazdej volnej cas sme zalezli ve zkusebne.delame na novejch pisnickach.

Added: 28.03.2018, martin