Band

Sabrage

Year: 2011Sabrage
Buď správcem tohoto profilu


Kapela SABRAGE vznikla v Pardubicích na začátku roku 2011. Tehdy si dva kamarádi Matt a Ladze řekli, že osloví další pardubické muzikanty, zda by nechtěli začít hrát pop-rock, který v Pardubicích tehdy dost chyběl. Skupinu tehdy doplnili Filip Obr na zpěv, Patrik Ulrich na klavír a Jirka Pešek za bicími. V tomto složení však neodehráli žádný koncert a Filip po třech zkouškách usoudil, že z časových důvodů nemůže v SABRAGE hrát.

První koncert kapely již tedy odzpívali Matt a Ladze. Ve čtyřech odehráli dalších pár vystoupení a po pardubickém Majálesu nahradil Jirku Peška tehdy mladý a nadějný bubeník Kalwich. Muselo se vše začít zkoušet od znovu. Toto nedobře snášel Patrik Ulrich, který začal svůj talent směřovat raději jiným směrem, a to k filmu.

Tehdy došlo ke zlomovému momentu, kdy přišel do kapely konečně ZPĚVÁK. Člověk, který stoprocentně intonuje a má hezkou barvu hlasu – Julian Záhorovský. Léto roku 2011 bylo opravdu horké a Matt, Ladze, Kalwich a Julek se pekli dlouhé dny na zkušebně, aby stihli za tři týdny nazkoušet ve zcela novém složení nový repertoár, který se se skládal z písní od Juliana i od původní SABRAGE. V této sestavě formace získala nový drive a začalo se vážně mluvit o překročení pardubického regionu. Krátce po Julianově příchodu vydali singl Rychlý šípy, ke kterému byl natočen i videoklip. V lednu 2012 byla po vzájemné dohodě ukončena spolupráce s Kalwichem, který při studiu gymnázia, dalších hudebních a sportovních aktivitách nestíhal tempu kapely.

Bylo potřeba najít bubeníka, který SABRAGE posune výš a bude to opravdový dirigent. Již tehdy se začalo jednat s Tadeášem Maclem, který měl ale před maturitou a přislíbil příchod do kapely až po splnění zkoušky z dospělosti. Proto se postu za bicími zhostil student pardubické konzervatoře Kuba Štrba. Spolupráce na dobu určitou byla fantastická, tehdy se odehrálo spousta významných akcí – majáles v Ústí nad Labem, pardubický Majáles, Každý chvilku na španělku atd…, ale bylo jasné, že se Kuba bude od června věnovat výhradně své skupině Skandaal.

V červnu nastoupil konečně Tadeáš, kterého si Ladze vyhlédl v Hradci Králové. Táďa, člověk s neskutečným zapálením pro bicí a skvělou pamětí songů, přišel již na první zkoušku velmi dobře připraven a již po třech zkouškách hrál svůj první koncert se SABRAGE. Odehrál ho naprosto bezchybně a bylo jasné, že toto je sestava, která spolu zůstane. Následovalo několik letních festivalů – Fingers UP, Peliny fest, 555 Polička, také společné vystoupení s Vladimírem Mišíkem & Etc... a na podzim 2012 se začala připravovat nová deska s názvem [ sabráž ], která spatří světlo světa 12. 12. 2012. K pilotní písni Astronaut je natočen klip, který bude mít premiéru na křtu CD 22. 12. 2012. Teď už jen zbývá čekat, zda kapela za svou práci sklidí zasloužené ovoce.

Added: 22.08.2018, martin

Facebook


Similar artists

stage
Team
stage
Ally
stage
Filip Rácz
stage
Miro Šmajda