Band

Nežfaleš

Aktivní roky: 2002 -Nežfaleš
Správce tohoto profilu


Nežfaleš je česká punk'n'rollová skupina z Prahy založená v roce 2002. Jejím textařem, frontmanem a jediným stále hrajícím zakládajícím členem je Radek Šedivý.

Skupinu založili v létě 2002 zpěvák Radek Šedivý a kytarista Pavel Kolínský, poté, co se jim rozpadly tehdejší kapely. Brzy je doplnila bubenice Monika Škaroupková a v této sestavě odehrála Nežfaleš 13. 12. 2002 v Řevnicích svůj první koncert. Po přijetí druhého kytaristy a baskytaristy nahráli v srpnu 2003 první demo s názvem Pozor na uchy!. Následující roky provázely skupinu časté změny sestavy, z nichž nejdůležitější byl příchod bubeníka Petra Malého, který hraje s kapelou dodnes. S ním nahrávají živou nahrávku Prosek live (2004) a také CD ...Jak za války (2005). Píseň „Nože a karty”, ke které natočili i klip, se několikrát umístila na prvním místě hitparády Naděje Beatu rádia Beat a kapela i díky častému koncertování začala získávat na popularitě.
Nastavený kurz potvrdili následující rok albem Není čas na hrdinství a klipem k písni „Opouštím Paříž”, který se dostal do vysílání stanice Óčko. Není čas na hrdinství bylo zároveň posledním albem, které si skupina vydala sama, protože všechny další nahrávky počínaje CD Ber dokud dávám (2008) vyšly pod hlavičkou vydavatelství Cecek Records. V roce 2008 do kapely přišli baskytarista Moucha, který v ní hraje dodnes, a kytarista Degi. Na jaře následujícího roku jeli turné po českých klubech spolu se spřátelenou kapelou The Fialky a v roce 2010 vydali další album Pár lacinejch triků. Rok 2011 byl pro Nežfaleš jeden z nejtěžších, a to hlavně kvůli rakovinovému onemocnění bubeníka Petra.
Zatím posledním albem je Každej klub i bar (2012), kterým kapela oslavila desáté výročí, a na kterém se již stihl objevit i nový kytarista Kráťa (ex Brain Drain). Nežfaleš tak krátce hrála s dvěma kytaristy, než se Degi rozhodl věnovat výhradně své skupině Saints & Sinners. V roce 2013 jela kapela turné s českou punkovou legendou S.P.S. a vydala píseň a klip „Modrá Vopice”, vzdávající hold stejnojmennému pražskému hudebnímu klubu.

Added: 28.03.2014, martin