Band

Drzý Čert

Year: 2009Drzý Čert
Buď správcem tohoto profilu


Dne 14.11.2009 jsme se poprvé sešli v ustavující sestavě a proběhly první debaty o tom, jak, kdy, kde, co a kdo bude kapela Drzý Čert. Jelikož je kapela složena ze zkušených hudebníků a ex.muzikantů známých metalových kapel (Root, Demon, Rituál, Deflorace, B.B.R.), měli jsme celkem hned jasno, jakým směrem se budeme ubírat.

2010

V lednu 2010 zařizujeme zkušebnu a nakupujeme hardware. Utrácíme spoustu peněz a zařizujeme i nahrávací studio MM Records.Na jaře roku 2010 probíhají první zkoušky a v červnu začínáme natáčet naše první promo CD s názvem Return... na kterém by se měly objevit 3 skladby a které vyjde u vydavatelství Panda Music, kde je dohodnuto i vydání prvního debutního CD kapely. V létě vychází promo CD - Return... a získáváme si první fanoušky, protože je přijato kladně. Na podzim začínáme hrát první koncerty, ale také je kapela poznamenána první personální změnou a tím je odchod kytaristy Petra. Připravujeme materiál na debutní album a hledáme nového kytaristu.

2011

Na jaře zkoušíme další 4 kytaristy, ale bez úspěchu. Odehrajeme pár koncertů a dáváme pauzu na přípravu materiálu na nové CD. Na hostování přichází kytarista Tomyhell z kapely B.B.R. Přípravy na vydání alba vrcholí v srpnu a co nevidět by se mělo natáčet. Zároveň se chystáme na první koncertní turné a vystoupení na letních festivalech. Jsme oficiálně vybráni, jako předkapela brazilské kapely Torture Squad. Vyhráváme JičínFest 2011 jako nejlepší kapela v hlasování diváků. Natáčení debutního CD se odkládá po přehodnocení připraveného materiálu a možnostech recordingu. Kapela prochází personálními změnami (odchází kytarista Milla) a je dohodnutá spolupráce s novým kytaristou S.O.S.manem na natáčení alba s názvem Codex Gigas. Konečně se materiál na CD dostává pomalu do podoby se kterou je již kapela spokojena... Na konci roku hrajeme v Brně v Melodce na koncertě silné trojky, Root, Debustrol, Drzý Čert a nastává čas thrash metalového šílenství.

2012

V lednu přichází konečně do zkušebny nový kytarista Jirka "S.O.S.man" Sosík, který hraje již v kapele Public Relations a nastává tak tvrdá příprava materiálu pro vydání CD, tvorba nových aranží a zvuku. Vyhráváme JičínFest 2012 podruhé a jsme uvedeni do síně slávy... ;-) Oslovují se známí umělci, kteří nám budou pomáhat na designu a vzhledu CD, jak kresby coveru, fotografií, tak hudební režie a samotného recordingu. Odchází host, který prosadil kapelu v roce 2011 Tomáš Urbánek (B.B.R.). Do kapely se vraci kytarista Milla a pokračujeme v přípravách na natáčení CD. V květnu vyrážíme opět v plné síle na koncertní pódia. Po urputném festivalovém létě nastává konečně čas natáčení nového alba... Codex Gigas, září - prosinec.

2013

Vychází CD - Codex Gigas na kterém se podílí osobnosti, jako Jiří BigBoss Valter (text Vítěz), Petr Blackie Hošek (mastering), Roman Kýbus (grafika) a další hosté. Křest CD proběhl 23.3.2013 v Rockbaru Eso v Novém Jičíně a rukou Míry Horejska a Pačesse (Asgard) je CD vhozeno do pekelných jam... CD Codex Gigas se v několika recenzích dostane na vrchol, ale je i některými kritiky zatracováno pro svůj old school zvuk. CD je vyžádáno na recenzi fanziny a časopisy z Polska, Maďarska, Itálie a Argentiny. V půlce roku kapela vyhlašuje "Tvůrčí pauzu".

2014

Do kapely se vrací původní kytarista Petr Ulrych, který vydal s kapelou CD - Return... (2010) a začíná pomalu příprava na nový, prozatím studiový projekt. V prosinci kapela odehraje jediný mimořádný koncert.

2015 - 2016

Kapela je koncertně neaktivní a schází se pouze pracovně.

2017

Začali jsme pracovat na materiálu pro nové album "Navěky prokleti".
2018
Z časových důvodů si dává tvůrčí pauzu bicmen Jarda a na jeho post nastupuje Martin "Laca" Krč (Deflorace, Martyrium Christi), který se aktivně podílí na tvorbě nového alba "Navěky prokleti". Dne 6.6.2018 v 06:06:06 vychází singl k tomuto albu.

Added: 24.05.2019, martin